01 липня 2022, 15:06

Відсьогодні Чехія переймає головування в Раді ЄС

Вебсайт "ЄС - з Україною"

З 1 липня Чеська Республіка бере на себе головування в Раді ЄС. Чехія перейме головування у Франції, а за нею в січні 2023 року - Швеція. Разом вони утворюють теперішнє президентське тріо, яке встановлює довгострокові цілі та спільну програму на 18 місяців, але кожна країна також має свої пріоритети.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як отримати виплати в Європі діячам культури та освіти"

Чеська Республіка планує зосередитися на п'яти тісно пов'язаних галузях:

  • Управління кризою біженців та повоєнним відновленням України
  • Енергетична безпека
  • Зміцнення обороноздатності Європи та безпеки кіберпростору
  • Стратегічна стійкість європейської економіки
  • Стійкість демократичних інститутів

16 червня Прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала обговорив програму президентства з президентом Європейського Парламенту Робертою Мецолою та лідерами політичних груп. "Європа як завдання: переосмислити, відбудувати, відновити сили"- девіз чеського головування.

Чого чеські євродепутати очікують від головування?

Для Людека Нідермайєра (EPP) найбільшою проблемою з точки зору законодавства є виконання принаймні частини пакету Fit for 55 та пакету з боротьби із відмиванням грошей. Іншим важливим питанням буде подолання наслідків війни в Україні. «Ми можемо отримати користь від доброї репутації та надбань, які країни нашого регіону здобули завдяки їхній чіткій позиції та швидкому реагуванні», - сказав він. Нідермайер сподівається на поширення обізнаності щодо дій ЄС.

Говорячи про виклики, які стоять перед ЄС, зокрема війну в Україні та необхідність соціально-економічного відновлення після пандемії, депутака Радка Максова зазначила: «Я б хотіла, щоб чеське головування зосередилося на підвищенні стійкості ЄС, забезпеченні цифрових технологій, щоб зелений перехід відбувався у соціально справедливих умовах. Також я сподіваюся на рішучі заходи у галузі психічного здоров'я».

Депутатка Діта Харанзова вважає, що основним акцентом буде війна та її наслідки. «Дуже важливо, щоб у нас була єдина рішуча відповідь ЄС щодо росії, водночас ми маємо продовжувати допомагати Україні як фінансово, так і політично». За її словами, ключовими викликами будуть забезпечення енергетичної незалежності та протидія росту цін на енергоносії та продукти харчування

«Європейський Союз стоїть перед одним із найскладніших випробувань з моменту його заснування, - сказала Вероніка Вреціонова. Завданням чеського головування буде допомогти успішно подолати цю кризу».

Марсель Колая зауважив, що це будуть важкі півроку: «Дуже ймовірно, що європейським країнам потрібно буде проявити єдність і солідарність у спосіб, в який вони ніколи раніше не діяли. Чехія повинна діяти як надійний партнер, який будує мости і завжди шукає компроміс».

Катержина Конечна сподівається, що, незважаючи на війну в Україні, чеське головування знайде час для роботи над іншими викликами, такими як Європейський план дій щодо рідкісних захворювань та Директива про споживче кредитування. «Погіршення економічного становища європейців через війну та енергетичну кризу вимагає цього»,- переконана депутатка Європарламенту.

За словами Івана Давида, Європа наближається до кризи, «яка значною мірою пов'язана з власними помилками та ініціативами Європейського Союзу, особливо «антиросійськими» санкціями та Зеленою угодою», але сумнівається у здатності чеського уряду впоратися з проблемами.

Дізнайтеся більше про пріоритети чеського головування.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати