12 вересня 2024, 17:50

Відкриті дані й нацбезпека: аналіз YouControl

YouControl

Аналітики YouControl дослідили понад 5 тис. публікацій на офіційному сайті СБУ з 2020 по 2024 роки. Було виявлено, що переважна більшість новин, що стосувалися збору інформації на користь країни-агресорки, містять в собі три статті Кримінального кодексу України, за якими було висунуто обвинувачення. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Так утворилася вибірка з 928* новин, в тексті яких містилися назви цих статей КК:

  • 544 новини — ст. 111. Державна зрада;
  • 263 — ст. 111-1 Колабораційна діяльність;
  • 147 — ст. 114-2 Несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану. 

*Деякі публікації охоплюють більше ніж одну статтю КК. 108 новин були оприлюднені до початку повномасштабного вторгнення, решта — після.

У 2023 році спостерігалася рекордна кількість повідомлень про державну зраду (209) та колабораціонізм (126). Найбільше повідомлень про несанкціоноване розповсюдження інформації (67) були зафіксовані в новинах за перші 8 місяців 2024 року.‼️ Лише одна публікація згадує про використання відкритих джерел. Ідеться про випадок шпигування за аеродромами ЗСУ в Миколаєві, де інформатор використовував як особисті контакти, так і відкриті джерела. Всі інші випадки пов'язані зі шпигунством, агентурною діяльністю та збором секретної інформації через закриті канали.

Як збирають дані для ворога? 

Понад 64% випадків (590 новин) стосувалися людей, які працювали на об’єктах, що цікавили рф, або таємно фільмували ці об'єкти. Інформацію передавали через закриті мережі, а не публічні джерела.Також важливо, що більшість публікацій про колабораційну діяльність (205) повідомляли про факт співпраці з агресором, але не про передачу даних.

Що насправді роблять відкриті дані?

Відкриті дані — це не загроза, а потужний інструмент для розвитку суспільства. Вони допомагають боротися з корупцією, забезпечують прозорість дій влади та бізнесу, сприяють економічному зростанню та підтримують демократичні процеси в країні. В умовах війни, вони дозволяють громадянам і міжнародним партнерам відстежувати використання ресурсів, зберігаючи довіру до держави. Команда YouControl виступає за відкриття всіх суспільно-важливих наборів даних та наголошує, що аргументи на користь закритості є безпідставними, що підтверджують факти.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати