01 квітня 2019, 18:00

Відбувся Західноукраїнський юридичний форум

АПУ

Відбувся Західноукраїнський юридичний форум, який вже вдев’яте збирає лідерів правничого ринку.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


DSC_0206

У перший день форуму обговорювалися дві ключові теми, а саме «Взаємодія та подолання відриву між правничою освітою та практичною діяльністю юриста» та «Інвестиційний клімат юридичного ринку країни».

Під час першої сесії обговорювалися потреби сьогодення та орієнтир для змін у юридичній освіті. Модератором виступав Максим Шевердін, голова Комісії з питань удосконалення юридичної освіти, керуючий партнер АО «Шевердін і партнери», який зазначив про необхідність та готовність до обговорення теми реформування юридичної освіти в Україні, адже за випускниками юридичних факультетів - правове майбутнє нашої держави.

Іван Шемелинець, керівник експертної групи з правової освіти Директорату з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності презентував зміст Концепції реформування юридичної освіти, з яким можна ознайомитися на сайтах МОН та Мін’юсту.

Тарас Бачинський, партнер АО «Бачинський та партнери», оприлюднив власне соціологічне дослідження, згідно якого виявилося, що студенти та випускники юридичних спеціальностей потребують більше знань у сферах юридичної англійської мови, IT права, судової практики та курсу корпоративного права.

«Немало українських студентів навчаються за кордоном, тому потрібно подумати про те, як ви зможете вирівняти можливості навчання у вашій країні та інших країнах світу», - сказав Гінтарас Сведас, експерт Проекту ЄС «Право-Justice».

На другій сесії обговорювали інвестиційний клімат та актуальні напрямки при вирішенні міжнародних комерційний спорів. Модератором сесії виступав  Сергій Матвіїв, керуючий партнер АО «Матвіїв і Партнери».

Маркіян Мальський, к.ю.н., адвокат, партнер, керівник Західноукраїнської філії АО Arzinger, Почесний консул Австрійської республіки у м. Львові, провів огляд нещодавніх законодавчих змін, що сприяють інвестиційній привабливості та розвитку іноземного бізнесу. За його словами, зміни стосуються валютного контролю. Також він перелічив їх основні нововведення.

Даріуш Домагальський, керуючий партнер ЮК AXELO, запевнив, що Польща є ринком для інвестицій та «вікном» для українських компаній на ринок ЄС, а Наталія Якібчук, партнер АО «KPLT», розповіла про інвестування українцями з/за кордон.

Завершився перший день форуму доповіддю Анни Адамської-Галлант, головного міжнародного експерта Проекту ЄС «ПРАВО-JUSTICE», яка розповіла про особливості добору у Верховний Суд.

Другий день заходу вітальними словами відкрили Денис Бугай, член Правління Асоціації правників України, Роксолана Костур, Голова Відділення АПУ у Львівській області, Сергій Прилипко, Член ВККСУ та Володимир Лісний, партнер українського офісу ЮК AXELO.

DSC_0908

Перша сесія другого дня була присвячена процесуальним кодексам та результатам руху, а модерували її Роксолана Костур та Довидас Віткаускас, керівник Проекту ЄС «ПРАВО-JUSTICE». Варто зазначити, що нещодавно Проект ЄС «ПРАВО-JUSTICE» створив шість регіональних Рад реформ правосуддя у кількох містах по всій Україні.

Після кава-паузи із доповіддю про колективні позови в Україні та світі виступила Ірина Кепич, адвокат АО «Коларес»: «Груповий позов, на мою думку, - це шлях доступу до правосуддя. Невідворотність покарання фактично буде відбуватися завдяки цьому механізму».

Про новели банкрутства говорили під час другої сесії, яку модерував Сергій Боярчуков, керуючий партнер «Алєксєєв, Боярчуков та партнери». Своїми думками щодо цього питання ділилися Руслан Сидорович, народний депутат України, Юліан Хорунжий, партнер Ario Law Firm, Юрій Колос, радник ЮФ «Василь Кісіль і Партнери», Наталя Тищенко, керуючий партнер ЮФ Nobili та Роман Шаргало, арбітражний керуючий, радник АО «Кролевецький та партнери».

За словами спікерів, банкрутство - це окрема сфера юридичної діяльності та інструмент, який працює на задоволення потреб, визначених замовником.

На чолі з модератором Володимиром Кравчуком, головою АРССУ, суддею Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, пройшла сесія, яка була присвячена корпоративним спорам. Водночас Микола Максимов, адвокат, керівник корпоративної практики ЮК «RIYAKO&PARTNERS», оглянув останні тенденції судової практики у сфері визнання недійсними та розірвання договорів купівлі-продажу корпоративних прав.

Олена Рим, адвокат, к.ю.н, доцент кафедри соціального права ЛНУ ім. Франка, розповіла про співвідношення трудового та корпоративного права у відносинах з керівниками господарських товариств. Богдан Крук, діючий член EUROPEAN CORPORATE GOVERNANCE INSTITUTE (Брюссель), керуючий  партнер АО «Корпоративна адвокатура» розглянув механізм «squeeze-out», який передбачає обов’язковий продаж акцій міноритарними акціонерами на вимогу мажоритарного. Основною умовою є наявність у мажоритарного акціонера 95% або більше акцій в акціонерному товаристві.

У заключній сесії йшлося про практичні кейси виграних справ, модератором якої виступив Володимир Рудниченко, радник, керівник практики кримінального права МЮФ Integrites, адвокат. Артем Дроздов, партнер AO AVER LEX, говорив про методи вилучення інформації з мобільних пристроїв, безпеку використання та особливості судових експертиз. Пан Артем зазначив, що дуже важливою є безпека використання мобільних пристроїв, та перелічив що саме необхідно для її забезпечення.

«Якщо ви помітили якісь підозрілі речі, що відбуваються з вашим мп, то перейдіть до налаштувань телефону, аби зрозуміти, у чому справа. Якщо ситуація погіршується, то потрібно провести дослідження телефону. Тому спілкуйтеся безпечно!», - порадив Артем Дроздов.

Євген Грушовець, адвокат, партнер Ario Law Firm, поділився з учасниками своїми думками щодо екстрадиції, а на завершення Валерія Коломієць, адвокат, порушила цікаву тему: «Задовольнити клопотання прокурора неможливо, задовольнити клопотання адвоката».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати