29 січня 2022, 12:43

Верховний Суд підтвердив законність рішення АМКУ щодо змови на торгах оголошених ДСА

Пресслужба АМКУ

27 січня 2022 року Верховний Суд відмовив ТОВ «Компанія Кит» у задоволенні касаційної скарги про визнання недійсним і скасування рішення Антимонопольного комітету України, щодо порушення законодавства про захист економічної конкуренції. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Річні контракти «Нафтогазу». АМКУ відкрив справу за ознаками зловживання монополією"

Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

15 жовтня 2020 року Комітет оштрафував ТОВ «Компанія Кит» на 4 261 359,33 гривні за антиконкурентні узгоджені дії, що призвели до спотворення результатів торгів із закупівлі засобів фіксування судового засідання, замовником яких була Державна судова адміністрація України.

Розглядаючи справу Комітет встановив, що учасники торгів: ТОВ «Компанія Кит» та ТОВ «Альтаір і К» були тісно пов’язані один з одним та змовилися для погодження умов участі у закупівлі. Зокрема, запропоновані компаніями програмні комплекси були ідентичними, а автор цього програмного забезпечення був чоловіком засновниці однієї з компаній-учасників.

Під час обшуку в офісі ТОВ «Компанія КИТ» були виявлені документи та файли ТОВ «Альтаір і К», а зразки штампів одного з учасників було виявлено у блокноті керівника відділу продажів іншого учасника. 

Також було встановлено, що засновниками та керівниками компаній-учасників були брати, сестри, подружжя, батьки, які періодично змінювалися. Вони проживають однією сім’єю та в період проходження торгів спільно проводили відпустки й корпоративи для колективів компаній, що підтверджується видруком телефонних дзвінків і електронним листуванням. 

Зважаючи на вищевказані обставини Комітет визнав дії ТОВ «Компанія КИТ» та ТОВ  «Альтаір і К» порушенням пункту 1 статті 50 та пункту 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції». На обох порушників було накладено штраф на загальну суму понад 8 млн грн.

ТОВ «Компанія Кит» оскаржило рішення АМКУ у суді. Суд першої інстанції став на сторону скаржника. Натомість суд апеляційної інстанції та Верховний Суд визнали законним рішення АМКУ. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати