19 листопада 2021, 13:18

Верховний Суд підтримав позицію НБУ у спорі стосовно процедури припинення АТ "Златобанк"

Пресслужба НБУ

Палата для розгляду справ про банкрутство Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду 18 листопада 2021 року відмовила в задоволенні касаційної скарги кредитора АТ "Златобанк" на постанову Північного апеляційного господарського суду від 14 січня 2021 року, якою було скасовано судове рішення про порушення справи про банкрутство АТ "Златобанк".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомляє пресслужба НБУ.

"Ми вітаємо рішення Верховного Суду. Це свідчить про остаточне повернення АТ "Златобанк" в управління Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та правомірність подальшого застосування до банку процедури припинення діяльності виключно в порядку, передбаченому Законами України "Про банки і банківську діяльність" та "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", – зазначив начальник управління правової та судової роботи з проблемними активами Юридичного департаменту НБУ Сергій Бойко.

19 червня 2019 року Господарський суд Києва порушив провадження в справі про банкрутство АТ "Златобанк" за заявою кредитора банку.

Національний банк у липні 2019 року оскаржив це судове рішення в апеляційному порядку, адже скасування в судовому порядку рішення про визнання неплатоспроможним та ліквідацію АТ "Златобанк" не означає, що цей банк може ліквідуватися в інший спосіб, ніж це визначено Законами України "Про банки і банківську діяльність" та "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".

Північний апеляційний господарський суд у січні 2021 року задовольнив апеляційні скарги Національного банку та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, скасувавши рішення суду першої інстанції про порушення справи про банкрутство АТ "Златобанк".

Палата для розгляду справ про банкрутство Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду, вивчивши матеріали справи та заслухавши аргументи сторін, залишила цю постанову суду без змін.

Постанова Верховного Суду є остаточною у вказаній судовій справі та оскарженню не підлягає.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати