16 серпня 2022, 18:17

Верховна Рада проголосувала в цілому за законопроєкт про офіційну статистику

Пресслужба Мінцифри

Сьогодні Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт № 5886 про офіційну статистику. «За» проголосувало 255 депутатів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Дайджест: Держпослуги на Гіді для переселенців, які шукають роботу"

У 2021 році Михайло Федоров став координатором напряму розвитку Державної служби статистики. Відтоді команда Мінцифри почала працювати над стратегією трансформації Держстату. 

Закон про держстатистику існує з 1992 року. Він змінювався декілька разів. Але на сьогодні його можна вважати морально застарілим. Новий законопроєкт розроблено на базі рамкового регламенту Євросоюзу. Це дозволить максимально наблизитися до законодавства ЄС в сфері статистики.

Процес виробництва статистики в Україні займає багато часу. Застарілі системи ускладнюють обробку даних та доступ до них. Немає інструментів, які б дали змогу оперативно і зручно отримати дані з окремих питань. Запити довго опрацьовуються, а інформація подається в різних форматах і на різних ресурсах.

«Під час повномасштабної війни всі урядові рішення, які впливають на життя громадян, мають прийматися ще швидше та ефективніше. Ухвалення нового Закону про офіційну статистику — логічний крок у цьому процесі. Усі дані мають бути доступні в режимі реального часу, ефективно отримані та опрацьовані. Це дасть змогу швидко ухвалювати важливі рішення не тільки уряду, а й підприємцям замість того, що витрачати час на бюрократію», — заявив Віцепрем'єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Закон передбачає можливість створення IT-платформи, де всі процеси — від завантаження даних до розповсюдження — автоматизовані, уніфіковані та не залежать від людини. Також визначено пріоритет використання наявних даних з різних державних реєстрів для зменшення звітного навантаження на респондентів.

З одного боку, це пришвидшить отримання якісних даних, а з іншого, заощадить бюджет та людські ресурси. Також подання паперових звітів для збору статистичних даних юридичними особами буде заборонено, що стане ще одним кроком до побудови paperless-країни.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати