03 листопада 2021, 13:27

Верховна Рада підтримала законопроєкт щодо спрощення надання громадянства іноземцям, які захищають Україну

Пресслужба ДМС

2 листопада Верховна Рада України схвалила проєкт Закону №5630 «Про громадянство України» щодо спрощеного набуття громадянства України іноземцями та особами без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України. За відповідне рішення проголосували 302 народні депутати.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Визнання особою без громадянства в Україні: особливості документування"

Про це повідомляє пресслужба ДМС.

Проєктом Закону передбачається спростити порядок набуття громадянства України, зокрема, громадянами Російської Федерації, які зазнали переслідувань через політичні переконання, та іноземцями і особами без громадянства, які в установленому законодавством України порядку проходили (проходять) військову службу за контрактом у Збройних Силах України та/або брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, та/або брали участь у виконанні бойових або службових завдань антитерористичної операції, та/або брали (беруть) участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

Крім того, прикінцевими та перехідними положеннями законопроєкту передбачена можливість подати декларацію про відмову від іноземного громадянства у разі неможливості виконати зобов’язання про припинення іноземного громадянства особами, які набули громадянство України у період з 01.01.2018 року до набрання чинності цим Законом.

Законопроєкт прийнято за основу зі скороченням наполовину строків підготовки до другого читання.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати