06 лютого 2024, 17:06

Велика Британія відклала прийняття кодексу щодо регулювання моделей навчання ШІ на готовому контенті

Financial Times, Медіамейкер

У Великій Британії відклали прийняття кодексу, що встановлює правила навчання моделей штучного інтелекту на готовому контенті. Документ викликав тривогу серед медійників і діячів культури через можливі порушення їхніх авторських прав, повідомили у Financial Times, зазначає "Медіамейкер".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Штучний інтелект може бути використаний у медицині: ВООЗ надала рекомендації".

Як зазначається, управління інтелектуальної власності Великої Британії мало опублікувати кодекс щодо регулювання моделей навчання штучного інтелекту ще до кінця літа 2023 року, але йому не вдалося роз’яснити права власників контенту.

"Для підготовки вказівок, що контролюватимуть закони про авторське право, уряд консультувався з робочою групою, яка складалася із представників компаній штучного інтелекту і власників авторських прав. Зокрема, це представники BBC, Financial Times, Британської бібліотеки, а також технологічних компаній Microsoft, DeepMind і Stability. В обговоренні також беруть участь представники Департаменту цифрових технологій, культури, медіа та спорту"– йдеться в повідомленні.

Однак робоча група не погодила кодекс.

"Очікується, що найближчими днями уряд опублікує документ із подальшими пропозиціями щодо регулювання ШІ у Великій Британії. Ймовірно, йдеться про необхідність галузевої угоди щодо штучного інтелекту та авторського права", – вказали Financial Times.

Як зазначається, компанії штучного інтелекту хочуть легкого доступу до великої кількості контенту для навчання своїх моделей, а компанії креативної індустрії – справедливої компенсації за використання своїх матеріалів.

Загалом кодекс викликав стурбованість серед художників, авторів, музикантів і медійників. Митці хвилюються, що їхні роботи копіюватимуть і відтворюватимуть безплатно. Уряд намагається досягти балансу між захистом креативної індустрії та водночас дозволом на розвиток для ШІ.

"Індустрія вимагає прозорості щодо того, на чому моделі навчалися, а на чому ні, і які роботи використовуються", – зазначили у британському Товаристві авторського права дизайнерів і художників.

Управління інтелектуальної власності стверджує, що співпрацює із зацікавленими сторонами над узгодженням кодексу.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати