01 серпня 2024, 13:49

Вчинення правопорушення в стані неосудності: судова практика

Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області

Як вбачається з матеріалів кримінального провадження, мешканка міста Баранівки побачила на стоянці поблизу Центру надання адміністративних послуг велосипед, який був пристебнутий тросовим замком, та шляхом підбору ключа, відімкнула замок, після чого викрала велосипед, вартістю 3201,67 грн.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Збільшення податкового зобов’язання з податку на прибуток підприємств: суд підтримав позицію ДПС"

Про це повідомляє Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області

Судом встановлено, що жінка на момент вчинення кримінального правопорушення страждала на стійкий психічний розлад.

Згідно з частини 2 статті 19 Кримінального кодексу України не підлягає кримінальній відповідальності особа, яка під час вчинення суспільно небезпечного діяння перебувала в стані неосудності, тобто не могла усвідомлювати свої дії (бездіяльність) або керувати ними внаслідок хронічного психічного захворювання, тимчасового розладу психічної діяльності, недоумства або іншого хворобливого стану психіки.

Врахувавши всі обставини справи, суд вирішив застосувати до громадянки примусові заходи медичного характеру у вигляді її госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом та роз’яснити, що зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється, якщо особа, яка вчинила суспільно-небезпечне діяння у стані неосудності, видужала або якщо внаслідок змін у стані здоров’я відпала потреба в раніше застосованих заходах медичного характеру.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати