10 березня 2021, 8:30

Важливість інтелектуальної власності у забезпеченні національної безпеки США

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

Комісія національної безпеки зі штучного інтелекту (NSCAI) розкритикувала уряд США за те, що він не визнав політику в сфері інтелектуальної власності (ІВ) національним пріоритетом і відстає від Китаю в захисті ключових технологій.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Адміністрація Байдена оприлюднила стратегію національної безпеки"

В останньому звіті NSCAI про ринок штучного інтелекту (ШІ) комісія присвятила важливості реформування ІВ країни цілий розділ. Посилаючись на те, що Китай продовжує «застосовувати і використовувати» політику ІВ, NSCAI закликає до «всеосяжної» реформи політики ІВ стосовно ШІ, щоб забезпечити лідерство США в цьому секторі. «США також не змогли визнати важливість інтелектуальної власності у забезпеченні власної національної безпеки, економічних інтересів і конкурентоспроможності технологій. США не розробили комплексну політику в галузі ІВ ​​для стимулювання інвестицій та захисту створення ШІ та інших нових технологій», — йдеться у звіті.

Пріоритет інтелектуальної власності

У звіті говориться, що США «не вистачає комплексної політики у сфері інтелектуальної власності», що створює загрозу поточним технологічним інноваціям, національній безпеці і економічному процвітанню. Для боротьби з цим NSCAI рекомендує президенту Д. Байдену видати розпорядження про пріоритети інтелектуальної власності та розробити план реформування інтелектуальної власності та захисту нових технологій штучного інтелекту. Згідно з планом, уряд вибере нового «голову ради з конкурентоспроможності технологій» і накаже директору відомства з патентів і товарних знаків США і заступнику міністра торгівлі з ІВ розробити нову структуру ІВ.

«Уряду США необхідно усунути ці вразливості, що виникають через відсутність комплексної політики у сфері інтелектуальної власності. На даний час уряд США неефективно використовує політику в галузі ІВ ​​в якості інструменту для підтримки національних стратегій забезпечення національної безпеки, економічних інтересів і конкурентоспроможності технологій у галузі ШІ і нових технологій, — йдеться в звіті. — Він повинен, як мінімум, сформулювати і розробити національні реформи і політику в галузі ІВ ​​з метою стимулювання, розширення і захисту ШІ і нових технологій всередині країни і за кордоном».

Застосування і використання

NSCAI заявила, що США відстають від Китаю в гонці за лідерство в розробці патентів на нові технології. «Китай одночасно підсилює і використовує політику в галузі ІВ ​​в якості важливого інструменту в своїх національних стратегіях щодо нових технологій. США ж не змогли визнати важливість ІВ в забезпеченні власної національної безпеки, економічних інтересів і конкурентоспроможності технологій. У США не розроблена комплексна політика в області інтелектуальної власності для стимулювання інвестицій».

У звіті сказано, що Китай «виконав свою стратегічну політичну мету» щодо збільшення числа патентних заявок і виданих патентів, «створивши наратив, що він виграв гонку інновацій». Національні режими ІВ Китаю для ШІ і нових технологій сприяли просуванню патентних заявок з субсидіями і винагородами, в результаті чого країна подала через ВОІВ майже на 10 тис. патентів більше, ніж США у минулому році. Згідно з останніми даними ВОІВ, Китай подав найбільшу кількість патентних заявок другий рік поспіль, подавши у 2020 р. 68 720 заявок у систему договору ВОІВ про патентну кооперацію (РСТ).

NSCAI — це незалежна комісія, створена у 2019 р. для просування розробки штучного інтелекту, машинного навчання та пов'язаних з ним технологій на службі національної безпеки США.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати