10 березня 2021, 8:30

Важливість інтелектуальної власності у забезпеченні національної безпеки США

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

ПЕРЕКЛАД


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Комісія національної безпеки зі штучного інтелекту (NSCAI) розкритикувала уряд США за те, що він не визнав політику в сфері інтелектуальної власності (ІВ) національним пріоритетом і відстає від Китаю в захисті ключових технологій.

Читайте також: "Адміністрація Байдена оприлюднила стратегію національної безпеки"

В останньому звіті NSCAI про ринок штучного інтелекту (ШІ) комісія присвятила важливості реформування ІВ країни цілий розділ. Посилаючись на те, що Китай продовжує «застосовувати і використовувати» політику ІВ, NSCAI закликає до «всеосяжної» реформи політики ІВ стосовно ШІ, щоб забезпечити лідерство США в цьому секторі. «США також не змогли визнати важливість інтелектуальної власності у забезпеченні власної національної безпеки, економічних інтересів і конкурентоспроможності технологій. США не розробили комплексну політику в галузі ІВ ​​для стимулювання інвестицій та захисту створення ШІ та інших нових технологій», — йдеться у звіті.

Пріоритет інтелектуальної власності

У звіті говориться, що США «не вистачає комплексної політики у сфері інтелектуальної власності», що створює загрозу поточним технологічним інноваціям, національній безпеці і економічному процвітанню. Для боротьби з цим NSCAI рекомендує президенту Д. Байдену видати розпорядження про пріоритети інтелектуальної власності та розробити план реформування інтелектуальної власності та захисту нових технологій штучного інтелекту. Згідно з планом, уряд вибере нового «голову ради з конкурентоспроможності технологій» і накаже директору відомства з патентів і товарних знаків США і заступнику міністра торгівлі з ІВ розробити нову структуру ІВ.

«Уряду США необхідно усунути ці вразливості, що виникають через відсутність комплексної політики у сфері інтелектуальної власності. На даний час уряд США неефективно використовує політику в галузі ІВ ​​в якості інструменту для підтримки національних стратегій забезпечення національної безпеки, економічних інтересів і конкурентоспроможності технологій у галузі ШІ і нових технологій, — йдеться в звіті. — Він повинен, як мінімум, сформулювати і розробити національні реформи і політику в галузі ІВ ​​з метою стимулювання, розширення і захисту ШІ і нових технологій всередині країни і за кордоном».

Застосування і використання

NSCAI заявила, що США відстають від Китаю в гонці за лідерство в розробці патентів на нові технології. «Китай одночасно підсилює і використовує політику в галузі ІВ ​​в якості важливого інструменту в своїх національних стратегіях щодо нових технологій. США ж не змогли визнати важливість ІВ в забезпеченні власної національної безпеки, економічних інтересів і конкурентоспроможності технологій. У США не розроблена комплексна політика в області інтелектуальної власності для стимулювання інвестицій».

У звіті сказано, що Китай «виконав свою стратегічну політичну мету» щодо збільшення числа патентних заявок і виданих патентів, «створивши наратив, що він виграв гонку інновацій». Національні режими ІВ Китаю для ШІ і нових технологій сприяли просуванню патентних заявок з субсидіями і винагородами, в результаті чого країна подала через ВОІВ майже на 10 тис. патентів більше, ніж США у минулому році. Згідно з останніми даними ВОІВ, Китай подав найбільшу кількість патентних заявок другий рік поспіль, подавши у 2020 р. 68 720 заявок у систему договору ВОІВ про патентну кооперацію (РСТ).

NSCAI — це незалежна комісія, створена у 2019 р. для просування розробки штучного інтелекту, машинного навчання та пов'язаних з ним технологій на службі національної безпеки США.

Джерела:

Final Report National Security Commission on Artificial Intelligence. 

Alex Baldwin AI security commission lambasts US over ‘failure’ to protect IP. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати