23 червня 2023, 14:14

Валерію Коломієць позбавлено права на зайняття адвокатською діяльністю: деталі

16 грудня 2022 року Рада адвокатів України ініціювала питання притягнення тоді ще заступника міністра юстиції України Валерії Коломієць до дисциплінарної відповідальності як адвоката.

Читайте також: "Валерію Коломієць звільнено з посади заступниці міністра юстиції з питань європейської інтеграції".

Тоді на засіданні РАУ зазначила про "чисельні факти, що свідчать про наявність у діяльності Валерії Коломієць ознак дисциплінарного проступку, а також невідповідності займаній посаді заступниці Міністра юстиції України через відверто негативне ставлення до адвокатури та деструктивне управління ввіреною їй сферою".

Сьогодні ж стало відомо про те, що Валерію Коломієць було позбавлено права на зайняття адвокатською діяльністю.

Коломієць НААУ

Про це написала й сама Валерія Коломієць на своїй сторінці в Facebook, зазначивши причину – нібито порушення правил адвокатської етики. За її словами, на момент уявного порушення вона не була та не могла бути адвокатом, оскільки була чиновником.

Водночас Валерія Коломієць заявила про "кількарічну травлю" у ЗМІ, а також регулярні скарги на неї в КМУ, починаючи з 2021 року: "З самого початку було очевидно, що ця спроба політичного тиску на мене завершиться позбавленням права на адвокатську діяльність".

Коломієць фб-1

(для перегляду натисніть на зображення)

Раніше Валерія Коломієць в інтерв‘ю "Юридичній Газеті" розповіла про корінь конфлікту, а також реальні підстави ухвалення рішення про позбавлення адвокатського свідоцтва:

— На мою думку, корінь конфлікту, як завжди, банальний – гроші. За 10 років, що в Україні існує система БПД, Національна асоціація адвокатів України не залишає спроб дискредитувати систему надання безоплатної правової допомоги, що координується Мін’юстом, та отримати можливість розпоряджатися кожною копієчкою, направленою з бюджету на функціонування системи. А це, щоб ви розуміли, приблизно 800 млн грн на рік. Найімовірніше, Раді адвокатів сумно, що ці 800 млн держава віддає не їм, а безпосередньо тим, хто зацікавлений у створенні найширшого інструментарію правничих послуг для Людини, а не у фінансуванні керівних органів НААУ. Звісно, вони цим не задоволені, ось і влаштовують боротьбу з таким явищем, як чесне розподілення бюджету. І тут така неприємність – до штатних юристів, котрі й так надають більше 50% усіх послуг системи, додалися ще й медіатори. НААУ розуміє, що аргумент про те, що уся система БПД складається виключно з адвокатів і має управлятися НААУ, — стає дедалі більш і більш нерелевантним. І їх мрія отримати цілковитий контроль та право розпоряджатися грошима, що виділяються на функціонування системи з державного бюджету, стає більш і більш нездійсненною...

— У рішенні РАУ зазначається про «деструктивне управління ввіреною їй сферою»? На підставі чого зроблені такі висновки? І про яку сферу йдеться? 

— Наскільки я можу здогадуватись, увесь деструктив мого управління зводиться до того, що керівництво НААУ і досі не має жодної можливості впливати на розподілення бюджетних коштів, що виділяються на утримання системи БПД. Більш точно ми про це дізнаємося, коли мене позбавлять зупиненого мною у 2019 році права на зайняття адвокатською діяльністю.

— Яка мета цього дійства? Чому саме зараз?

— У тому й річ, що я не бачу ніякої цілі. Наскільки мені відомо, всередині адвокатської спільноти виникає дуже багато питань щодо легітимності керівних органів НААУ, вони ж теж мають строки повноважень. Передвиборчий процес починається задовго до виборів, зрозуміло, тому, я думаю, що активний напад на систему БПД зараз – це спосіб набрати бали серед адвокатів, які співпрацюють із системою. Друге – це робиться не для цілі, а для процесу. Якщо проаналізувати в принципі, що НААУ зробила для адвокатури або для України за час повномасштабного вторгнення, то з яскравих прикладів можна згадати виключно боротьбу зі мною за "мою погану поведінку". Як персонально, так і через афілійовані ЗМІ. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати