15 квітня 2021, 14:04

ВАКС арештував майно, яке вилучили під час обшуку у справі працівника СЗРУ та адвоката

Пресслужба ВАКС

У середу, 14 квітня, слідчий суддя #ВАКС задовольнив клопотання детективів НАБУ, погоджене прокурорами САП, та наклав арешт на все майно, вилучене 06 квітня 2021 року під час обшуку приміщення в межах розслідування.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомляє пресслужба ВАКС.

Затриманих - працівника СЗРУ та адвоката - підозрюють в отриманні неправомірної вигоди у розмірі 100 тис доларів США для судді за ухвалення судового рішення.
Серед арештованого майна, зокрема, антикваріат, документи на майно та великі обсяги готівки в іноземній валюті: понад 3,7 млн дол. США, 840 тис. євро, 20 тис. фунтів, 230 тис. грн і 100 шекелів.

Арешт майна може бути скасовано повністю чи частково за клопотанням власника або володільця майна у порядку, передбаченому частиною 1 статті 174 КПК.

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Нагадаємо, 6 квітня в ОАСК проводилися обшуки у зв'язку з викриттям на хабарі у 100 тис. доларів двох адвокатів.

Пізніше на сайті ОАСК з'явилась інформація про те, що в результаті обшуків жодних доказів детективи НАБУ не вилучили: "при цьому була пошкоджена пропускна система суду, влаштовано безлад в кабінетах та приміщеннях суду". 

7 квітня адвокати були затримані у порядку ст. 208 КПК України. Дії адвокатів кваліфіковані за ч.4 ст.27, ч.3 ст.369 Кримінального кодексу України. Повідомлення про підозру підписала Генеральний прокурор.

До одного з підозрюваних суд застосував запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 35 млн 185 тисяч гривень, а до іншого - тримання під вартою строком на 60 діб з альтернативою внесення застави у розмірі 2 млн 951 тис. гривень.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати