25 серпня 2020, 14:07

Вакцина від коронавіруса буде безкоштовною?

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

Автори Європейської громадянської ініціативи хочуть, щоб вакцини і методи лікування для запобігання поширенню та протидії пандемії коронавіруса були доступні кожному безкоштовно. Європейська комісія (ЄК) в п'ятницю, 21 серпня вирішила зареєструвати цей додаток. Офіційна реєстрація ініціативи відкриває процедуру, в якій один мільйон громадян принаймні з чверті держав-членів може попросити Європейську комісію представити законодавчу пропозицію в одній з областей, в яких вона має такі повноваження.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ЄК завершила переговори по вакцині. Якщо тести пройдуть успішно, буде закуплено 225 млн доз".

Вакцина від коронавіруса. Єврокомісія прийняла ініціативу громадян

Європейська громадянська ініціатива спрямована на те, щоб права інтелектуальної власності, включаючи патенти, не обмежували доступність будь-якої майбутньої вакцини або терапії проти Covid-19. Її автори хочуть, щоб дані ЄС і правила ексклюзивності ринку не обмежували пряму ефективність обов'язкових ліцензій, які видаються державами-членами. Крім того, вони закликають до юридичного зобов'язання, що вимагає від одержувачів коштів ЄС обміну знаннями, інтелектуальною власністю, патентними даними або активами, які належать до технологій охорони здоров'я в контексті Covid-19. Ініціатива також передбачає юридичне зобов'язання, що вимагає від одержувачів коштів ЄС прозорості щодо державних внесків, виробничих витрат, а також положень про наявність і доступність лікування і вакцин проти коронавіруса.

ЄК виступила з ініціативою про безкоштовну вакцину від коронавіруса. Коли вона вступить в силу?

Єврокомісія повідомила, що дана ініціатива є юридично допустимою, оскільки відповідає необхідним умовам, і тому вирішила зареєструвати її. Поки чиновники не проаналізували її зміст. Після реєстрації організатори можуть почати щорічний процес збору підписів на підтримку протягом наступних 6 місяців. Якщо ініціативу підтримує один мільйон чоловік як мінімум в семи державах-членах, Комісія повинна буде відреагувати протягом шести місяців. Брюссель може прийняти рішення прийняти або відхилити заявку; в обох випадках потрібно надати обґрунтування.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати