20 січня 2021, 14:57

В Україні вперше запрацює скринінг іноземних інвестицій для захисту національних інтересів

Прес-служба Мінекономіки

Враховуючи те, що на сьогодні в Україні була відсутня система оцінки іноземних інвестицій на національну безпеку, Мінекономіки розробило відповідний законопроєкт, який сьогодні схвалено на засіданні КМУ з техніко-юридичними правками.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "З початку року відбулося понад 400 аукціонів на ринку приватизації та оренди держмайна".

Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

Окрім визначення порядку оцінки впливу, законопроєкт дозволить врегулювати механізм залучення іноземних інвестицій у підприємства, що мають стратегічне значення для національної безпеки України.

"З огляду на виклики сьогодення, скринінг іноземних інвестицій є ключовим елементом захисту національної безпеки та стратегічних об’єктів держави.  Враховуючи аспекти економічної безпеки, Мінекономіки, заручившись підтримкою міжнародного експертного середовища, робить вагомий крок для впровадження системи оцінки іноземних інвестицій на національну безпеку в Україні" –  прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Законопроєкт розроблявся за участю міжнародних експертів країн G-7 з урахуванням досвіду у цій сфері передових країн світу.

Зазаначається, що документ визначатиме принципи здійснення іноземних інвестицій, види діяльності, що мають стратегічне значення для національної безпеки України.

Для координації та моніторингу впливу інвестицій на національну безпеку України буде утворено Міжвідомчу комісію з питань оцінки впливу іноземних інвестицій.

"Скринінг іноземних інвестицій дозволить захистити національні інтереси у сфері національної безпеки, а також забезпечити розвиток та збереження новітніх технологій. Крім того, прозорий та ефективний механізм оцінки дозволить нашим підприємствам активніше співпрацювати з іноземними інвесторами та залучати інвестиції", - додав Міністр.

Нагадаємо, Мінекономіки відстояло законність застосування антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну цементу.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати