05 березня 2024, 16:43

В Україні триває робота над наповненням Кадастру природно-заповідного фонду: деталі

Пресслужба Міндовкілля

Міндовкілля продовжує працювати над Державним кадастром територій та об’єктів природно-заповідного фонду України. Мета – зробити інформацію про природоохоронні території доступною для всіх, повідомила пресслужба Міндовкілля.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В Україні хочуть скоротити на третину кількість міністерств".

З міркувань національної безпеки та відповідно до чинних вимог законодавства наразі доступ до публічної частини Кадастру на національній онлайн платформі ЕкоСистема обмежений. Але вже по завершенню воєнного стану, інформація стане відкритою, розповів перший заступник Міністра Олександр Краснолуцький.

За його словами, Міндовкілля продовжує працювати над наповненням сервісу та доопрацьовує його технічний функціонал: "Вже проведено навчання як вносити дані до системи для працівників парків і заповідників, а також представників обласних державних адміністрацій. Наразі у Кадастрі в тестовому режимі працюють фахівці природоохоронних установ, підпорядкованих Міндовкіллю. Після затвердження відповідної інструкції, до роботи офіційно будуть залучені та інші учасники".

Наразі працівниками парків і заповідників, які перебувають у сфері управлінням міністерства, до Кадастру ПЗФ:

  • внесено понад 4000 видів флори та фауни;
  • завантажено до архівної документації 40% літописів природи; 
  • заповнюється інформація про еколого-туристичні маршрути та екологічні стежки.

У міністерстві вказали, що Державний кадастр природно-заповідного фонду – це система, що міститиме усю оцифровану інформацію про природоохоронні території України. Це дозволить залишити у минулому закритість кадастрових даних та посилить захист унікальних природних об’єктів. Цей інструмент стане корисним не лише під час планування подорожей та відпочинку, але й під час оформлення земельних ділянок; планування бізнесу; здійснення громадського контролю; розробки документів просторового планування.

Кожен зможе отримати актуальну інформацію про будь-який об’єкт природно-заповідного фонду в режимі реального часу:

  • про його місце розташування, межі, правовстановлюючі документи на земельні ділянки, 
  • інформацію про охоронні та функціональні зони, їх режим використання, 
  • переглянути рішення про створення/розширення об’єкта ПЗФ, 
  • дані про біотичне різноманіття території, 
  • звітну інформацію про діяльність служби охорони установи природно-заповідного фонду тощо.
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати