08 травня 2023, 11:12

В Україні спрощується процедура купівлі земельних ділянок під сади та городи: деталі

Пресслужба Апарату Верховної Ради України

Парламент України ухвалив законопроєкт №7532, яким скасовується тривала та дороговартісна перевірка покупців ділянок у нотаріуса, що дозволить швидше купувати та продавати земельні ділянки: до 25 соток для садівництва та до 2 га для ведення особистого селянського господарства в межах населеного пункту. Про це заявив голова Комітету ВР з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду, повідомила пресслужба Апарату Верховної Ради України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "АМКУ ухвалив розпорядження, що стосуються роботи комісій з оскарження закупівель".

"Земельна реформа триває. Маємо максимально спрощувати життя для українців, в тому числі та умови для купівлі невеликих ділянок. Саме такі земельні ділянки купують звичайні громадяни. Комусь потрібно продати ділянку, отриману в спадщину, хтось купує ділянку для будівництва садового будинку, комусь потрібно продати ділянку при розлученні. Це звичайний життєвий процес. І ця процедура має бути швидка і проста. Адже, попри війну, українці і продають, і купують землі", зазначив Олександр Гайду.

За його словами, законопроєктом скасовується перевірка в нотаріуса, яка коштує понад 10 тисяч гривень та займає до місяця часу. Це значна економія для українців.

"Бо коли людина купує разом із будинком і город, то складається дивна ситуація – для купівлі будинку ніякої перевірки проходити не потрібно, а для купівлі городу потрібна тривала і недешева перевірка. Це дійсно було зайве для невеликих земельних ділянок. А от коли йдеться про великі масиви земель – тут має бути детальна перевірка, яка і залишається",   підкреслив Олександр Гайду.

Голова профільного комітету додав, що цей законопроєкт є особливо важливим для вимушених переселенців, які зможуть за спрощеною процедурою купувати ділянки у більш безпечних регіонах для ведення городництва, садівництва та особистого селянського господарства.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати