18 лютого 2020, 18:06

В Україні пропонують повернути механізм присвоєння чинів та форменого одягу прокурорам

У Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону №3062 від 13.02.2020 р. "Про внесення змін до Закону України "Про прокуратуру" щодо підвищення ефективності діяльності органів прокуратури".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Відсутність медичних документів висновку експерта не є істотним порушенням вимог КПК".

Так, законопроект розроблений з метою підвищення ефективності діяльності органів прокуратури шляхом встановлення додаткових стимулів для результативної роботи прокурорів, достатніх вимог щодо досвіду роботи до кандидатів на посади прокурорів окружних, обласних прокуратур, Офісу Генерального прокурора.

Зокрема, пропонується внести зміни до Закону України "Про прокуратуру" (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2015, №2-3, ст. 12) від 14 жовтня 2014 р. №1697-VII, а саме:

  • повернути механізм присвоєння класних чинів та форменого одягу прокурорам, що слугуватиме з одного боку, стимулом у роботі прокурорів, а з іншого - буде дисциплінувати інших учасників кримінального процесу при виконанні своїх повноважень прокурором та сприяти повазі до його процесуального статусу;
  • уточнити вимоги до кандидатів на посади прокурорів в окружні та обласні прокуратури, Офіс Генерального прокурора. "Запропоновані у Проекті Закону зміни дозволять ефективно проводити процесуальне керівництво у складних кримінальних проваджень, де необхідний достатній досвід роботи процесуального керівника", - йдеться у пояснювальній записці до законопроекту;
  • пропонується встановити як підставу для притягнення до дисциплінарної відповідальності невиконання та/або неналежне виконання рішення координаційної наради відповідальними особами;
  • визначити вимоги до форми та змісту дисциплінарної скарги про вчинення прокурором дисциплінарного проступку, що оптимізує проведення дисциплінарних проваджень щодо прокурорів.

Нагадаємо, на посади в Офіс Генпрокурора затверджено графіки складення іспиту.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати