22 вересня 2021, 17:34

В Україні можуть відмінити токени: що про це відомо?

Мінцифри запропонувало Уряду на засіданні 22 вересня погодити 3 законопроєкти, що встановлюють єдині правила і рамки е-ідентифікації та електронних довірчих послуг в Україні. Це дозволить людям на постійній основі користуватися всіма цифровими можливостями без зайвих бюрократичних труднощів через складну е-ідентифікацію.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Що таке токен? 

Токен - це USB-пристрій, зовні схожий на флешку або на смарт-карту (пластикова карта з чіпом), що забеспечує ідентифікацію власника та його інформаційну безпеку при віддаленому доступі.  

Що Кабмін погодився змінити? 

Зокрема, Кабмін погодив наступні законопроєкти:

Якщо коротко, то застарілі токени хочуть замінити використанням удосконалених електронних підписів і печаток, які базуються на кваліфікованих сертифікатах відкритих ключів.

А в чому користь? 

Перевага використання удосконаленого електронного підпису чи печатки полягає у тому, що тепер він може містить на будь-якому файловому носію (наприклад, USB-Flash, CD, DVD, пам'ять телефону). І для його використання більше не потрібно купувати спеціально виготовлений токен.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати