19 листопада 2019, 12:34

В Україні хочуть зменшити кількісний склад суддів Великої Палати ВС

У Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону №2462 від 18.11.2019 р. "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо кількісного складу суддів Великої Палати Верховного Суду".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Законопроект №2271 є загрозою незалежності суддів, - висновок ВРП".

Ціллю і завданням законопроекту є зменшення кількісного складу суддів Великої Палати Верховного Суду в контексті зменшення загального кількісного складу суддів ВС та встановлення процесуальних фільтрів для справ, які передаються на розгляд ВП ВС.

Проект змінює та доповнює положення ст. 45 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо питання кількісного складу суддів Великої Палати Верховного Суду, а також права дострокового припинення повноважень суддів ВП ВС за рішенням касаційних судів у складі Верховного Суду, від яких такі судді були обрані. В прикінцевих та перехідних положеннях законопроекту врегульований порядок зменшення суддів Великої Палати Верховного Суду.

Так, пропонується зменшити кількість суддів, які можуть бути обрані та входити до складу ВП ВС, з 21 судді до 9 суддів. Тобто кожен касаційний суд у складі Верховного Суду буде матиме право обрати по 2 судді до складу ВП ВС, а також, як і станом на даний час, до складу Великої Палати Верховного Суду буде входити за посадою Голова ВС.

Також на реалізацію відповідних змін пропонується надати касаційним судам у складі Верховного Суду право приймати рішення про дострокове припинення повноважень суддів ВП ВС, які були обрані від відповідного касаційного суду у складі Верховного Суду.

Як зазначається, прийняття законопроекту "забезпечить збалансованість та пропорційність чисельного складу Верховного Суду, та зокрема ВП ВС, ефективність здійснення правосуддя суддями Верховного Суду".

Нагадаємо, ВРП оприлюднила рішення про надання висновку до законопроекту про судоустрій і статус суддів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати