07 липня 2020, 17:14

В Україні хочуть посилити відповідальність за реєстрацію та поводження з тваринами

У Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону № 3796 від 06.07.2020 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідального поводження з домашніми та дикими тваринами, які утримуються у неволі".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Раді пропонують вегулювати оподаткування інвесторів за угодами про розподіл продукції".

Зазначається, що законопроект має на меті: уніфікувати термінологічний апарат, привівши його у відповідність до міжнародних та європейських стандартів; запровадити реальні механізми для дієвого впровадження концепції «відповідального власника тварини», що можливе лише за наявності обов’язкової системи реєстрації та ідентифікації тварин; чітко розписати компетенцію та сфери відповідальності органів державної влади та місцевого самоврядування щодо питань, пов’язаних із захистом тварин.

Впровадження дієвої системи ідентифікації та реєстрації тварин дозволить вирішити низку питань: облік безпритульних (бездоглядних) тварин; можливість пошуку власника тварини, якщо вона загубилась тощо.

Так, серед важливих завдань законопроекту – уточнення і розширення термінологічного апарату, тобто тих дефініцій, які вживаються у сфері захисту тварин. Зокрема пропонується уточнити такі дефініції, як "тварина",  "карантинний майданчик" тощо.

Також пропонується ввести низку нових термінів, що значно полегшить правозастосування норм щодо захисту тварин від жорстокого поводження незалежно від різновиду та господарської цінності тварини. Наприклад, проект визначає такі поняття, як "небезпечна дика тварина", "неволя", "напіввільні умови", "інфраструктура для домашніх тварин та їх власників", "ідентифікація тварин", "реєстрація тварин", "зоопарк", "реабілітаційний центр" та ін.

Довгий час в правовому полі України існувала прогалина стосовно утримання диких видів тварин у неволі та напіввільних умовах. Цим законопроектом пропонується розписати основні принципи утримання диких тварин у неволі та напіввільних умовах, що значно покращить умови утримання та догляду за такими тваринами і дозволить більш ефективно відслідковувати і контролювати утримання диких тварин в неволі або напіввільних умовах. Проектом пропонується впровадити обов’язкову ідентифікацію та реєстрацію для диких тварин (згідно з затвердженим переліком таких тварин), які утримуються у неволі, що також дозволить більш ефективно застосовувати норми щодо притягнення до відповідальності осіб за жорстоке поводження з ними. Також проектом розмежовуються притулки для безпритульних (бездоглядних) тварин та притулки для диких тварин, оскільки вони мають різну специфіку роботи та завдання, а значить потребують окремого регулювання.

До того ж проектом запроваджується визначення зоологічних парків відповідно до європейського законодавства, а також вводяться такі важливі поняття як реабілітаційні центри та притулки для диких тварин. Відповідаючи на події в Україні щодо утримання небезпечних диких тварин у неналежних умовах та особами, що не мають відповідних знань та навичок для їх утримання, проектом забороняється утримання небезпечних диких тварин в неволі, окрім зоопарків, акватераріумів, реабілітаційних центрів та притулків для тварин.

Зокрема, проектом закону більш детально виписана процедура відлову безпритульних (бездоглядних) тварин, що дозволить в подальшому ефективніше реалізовувати програми гуманного регулювання чисельності тварин на вулицях, а також аналізувати поточний стан з безпритульними (бездоглядними) тваринами в населених пунктах; полегшить відслідковування епідеміологічної ситуації тощо.

Ключовим для реалізації положень проекту є чіткий розподіл повноважень між органами центральної влади та органами місцевого самоврядування, оскільки різні категорії тварин на сьогодні належать до компетенції різних міністерств та відомств, а отже вкрай важко ефективно реалізовувати політику, спрямовану на гуманне поводження з тваринами, контролем їхнього благополуччя, що потребує розробку і прийняття відповідних підзаконних актів, якщо компетенції та повноваження відповідних органів публічної влади чітко не окреслені. Цим проектом пропонується вирішити цю проблему.

Для цього пропонується внесення змін не тільки в Закон України "Про захист тварин від жорстокого поводження", але і в низку інших законодавчих актів, зокрема в Закони України "Про ветеринарну медицину", "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про ідентифікацію та реєстрацію тварин".

Нагадаємо, Раді рекомендують прийняти в цілому законопроект про публічні електронні реєстри.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати