18 лютого 2021, 15:10

В Україні буде можлива реєстрація права власності на незавершені об’єкти будівництва- подано законопроєкт

У Верховній Раді України зареєстровано проєкт Закону, який має ввести на законодавчому рівні механізм державної реєстрації права власності на об'єкти незавершеного будівництва та майбутні об'єкти нерухомості для забезпечення захисту інвесторів у житло.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


У пояснювальні записці до законопроєкту № 5091 від 17.02.2021 йдеться про те, що при укладенні договорів, якими передбачається інвестування (фінансування) будівництва об’єктів нерухомого майна, більшість інвесторів має обмежену інформацію щодо об’єкта будівництва, наявності у замовника будівництва права на виконання будівельних робіт, проектної документації на будівництво, реального стану будівництва об’єкта тощо. Також інвестор позбавлений реальної можливості контролювати діяльність замовника будівництва.

Внаслідок відсутності прозорого механізму державної реєстрації прав на нерухомість, що будується, неможливо достовірно без допомоги забудовника визначити обсяг залучених ним коштів та обсяг прав третіх осіб щодо об’єкта або житлових/нежитлових приміщень у ньому.

У зв’язку з недосконалістю законодавчого регулювання інвестори тривалий час не можуть ані отримати у власність об’єкти нерухомого майна, ані повернути кошти, залучені у будівництво таких об’єктів.

Як пропонується вирішити питання?

Проєкт Закону «Про гарантування речових прав на об'єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому» передбачає, що для продажі квартири забудовник, як мінімум, повинен буде зареєструвати будинок і кожну квартиру як окремий об'єкт речових майнових прав. Також інвестори зможуть одразу стати власниками спеціального майнового права на майбутню квартиру.

Законопроєктом пропонується створити можливість отримувати право на виконання будівельних робіт і реєструвати право власності на об'єкт будівництва та його частини (квартири, гаражі, машиномісця тощо) за принципом "єдиного вікна". Також пропонується ввести гарантовану частку будівництва об'єкта нерухомості на випадок, якщо замовник/девелопер не зможе фінансувати завершення будівництва, визначити особливості операцій з незавершеними об'єктами будівництва, зокрема іпотеки, купівлі-продажу, нотаріального посвідчення тощо.

Положеннями акта також передбачається вдосконалення процедури продажу майбутніх об'єктів нерухомості через фонди фінансування будівництва, вирішується питання щодо забезпечення енергоефективності будівель та сплати державного мита.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати