29 травня 2015, 16:07

В Івано-Франківську мобілізували двох суддів

Радіо Свобода

Двоє івано-франківських суддів мобілізовані до лав Збройних Сил України, що може спричинити певні зміни у судовій роботі. Про це заявив голова Івано-Франківського міського суду Тарас Антоняк, повідомляє Радіо Свобода.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Судді, яких мобілізували в середині травня, пройшли медкомісію і готуються до військового навчання. Вони не відмовилися від мобілізації, хоча могли це зробити, враховуючи спеціальний статус суддів.

Наразі це перший випадок в Україні, коли суддів мобілізовують, бо ті, які зараз перебувають на фронті, є добровольцями.

Серед мобілізованих, за словами голови Івано-Франківського міського суду, суддя-криміналіст Володимир Попович, у якого на розгляді близько 50 справ. Усі вони будуть розподілені між іншими суддями, при цьому, за словами Антоняка, «деякі справи вже підходили до завершення, по деяких справах люди перебувають під вартою тривалий проміжок часу – зараз, відповідно до закону, ці справи повинні розпочатися спочатку».

Попович веде також справу блогера Руслана Коцаби, якого звинувачують у державній зраді і перешкоджанні законній діяльності Збройних сил України. Тут ситуація дещо інша: є запасний суддя, тож справа буде продовжена, додав Антоняк.

Як пояснив голова суду, по справі Коцаби «було заявлено багато свідків, це може бути довго, тому було визначено запасного суддю, і сталося так, що цей запасний суддя згодився».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати