Законопроєкт австралійського уряду про боротьбу з тролінгом має на меті допомогти жертвам зловживань в інтернеті. Проєкт Закону вдосконалює способи подання скарги про наклеп і виявлення анонімних коментаторів.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Суд Великобританії заблокував позов проти Google на суму 3 млрд фунтів через відстеження в інтернеті"
Про це повідомляє британська газета The Guardian.
Прем'єр-міністр Скотт Моррісон оголосив, що його уряд внесе до парламенту законопроєкт, який змусить компанії соціальних мереж розкривати особи анонімних облікових записів, які займаються тролінгом, та пропонувати постраждалим особами способи подачі скарги до суду на цих людей за наклеп.
Що пропонує законопроєкт?
Компанії соціальних мереж збиратимуть персональні дані поточних і нових користувачів, а також дозволятимуть судам отримати доступ до особи користувачів у разі порушення справи про наклеп. До персональних даних, що будуть зібрані компаніями, законопроєкт відносить номер телефону, адресу електронної пошти та контактне ім’я користувача.
Законодавство також змінить особу, яка нестиме відповідальність за наклепницькі дописи: від організацій, які ведуть сторінки, до компаній соціальних мереж. Для компаній, які відмовлятимуться виконувати положення закону, загрожує сплата штрафу в розмірі до 550 тис. доларів США, а після цього – до 27 750 доларів США за кожен день, коли дійсна відмова.
Як скаржники розкриватимуть тролів?
Є два шляхи, за допомогою яких скаржники зможуть ідентифікувати анонімних коментаторів.
1. Людина може поскаржитися в компанію соціальних мереж, яка потім має 72 години, щоб передати скаргу коментатору. Компанії соціальних мереж можуть видалити коментар та ідентифікувати коментатора, але лише за умови надання своєї згоди. Компанії повинні повідомити скаржнику про результат.
2. Звернення до суду за наказом щодо розкриття інформації про кінцевого користувача. Якщо скаржник не може отримати контактні дані або не може визначити, чи перебуває коментатор в Австралії, а суд визначить, що він має підстави подати позов про наклеп, то суд може вимагати розкриття країни користувача та його контактних даних.
Чи допоможе держава скаржникам?
Законопроєкт дозволяє Генеральному прокурору втрутитися, коли скаржник порушить справу про наклеп проти компанії соціальних мереж або у випадках, коли потрібно отримати наказ про розкриття інформації про кінцевого користувача. Тоді Генеральний прокурор може уповноважити державу сплатити витрати заявників, якщо справа вирішує невизначену сферу права або допомагає громадськості у питанні, що є «соціально чи економічно незабезпеченим».
Чи є запобіжні заходи?
Щоб запобігти зловживанню системою, компанії соціальних мереж зобов’язані діяти лише в тому випадку, якщо заява про наклеп видається справжньою. Суди можуть відмовити кінцевому користувачеві в наказі про розкриття інформації, якщо «розкриття може становити ризик для безпеки коментатора».
Як компанії соціальних мереж зараз розглядають скарги?
Facebook має спеціальну форму для заповнення особою, проти якої, на її думку, був створений наклепницький допис. Користувачі можуть попросити видалити ймовірно наклепницькі коментарі.
Процедура Twitter вимагає рішення правоохоронних органів або суду про вимогу видалення ймовірно наклепницького вмісту. Twitter стверджує, що його власні процеси (видалення облікових записів, які залучені до зловживань або переслідування, та обмеження тих, хто може відповідати на твіти) покращують загальний досвід роботи на платформі.
Нещодавно компанія Google стала учасником численних розглядів наклепу в австралійських судах. Заявники змусили Google розкрити інформацію облікового запису або IP-адреси людей, які залишають наклепницькі відгуки про компанії на її картах і пошукових платформах. Після ухвалення суддівських рішень лист надсилається до Google у Сполучені Штати для надання інформації про обліковий запис або IP-адресу.
Від провайдерів інтернет-послуг користувачі також можуть вимагати ідентифікувати особу, яка користується певною IP-адресою.
Прем'єр-міністр Скотт Моррісон заявив, що хоче забезпечити узгодженість між реальними правилами та онлайн-правилами: «Правила, які існують у реальному світі, повинні існувати в цифровому та онлайн-світі. Світ онлайн не повинен бути диким заходом, де боти, фанатики, тролі та інші можуть анонімно завдавати шкоди людям».