25 лютого 2020, 10:21

В аудиторських фірмах незабаром можуть з’явитися нові професії

Палата аудиторів і бухгалтерів України

У зв’язку з поширенням цифрових технологій в аудиторському бізнесі можуть з’явитися нові фахівці.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Внутрішній аудит: проблема складання ризик-орієнтованого плану".

Про це повідомляють у ПАБУ.

Так, у дослідженні ACCA "Готові до майбутнього: бухгалтерська кар’єра у 2020-х" (Future ready: accountancy careers in the 2020s) йдеться про те, що скоро у штатному розписі аудиторських фірм з’явиться посада цифрового плеймейкера (the digital playmaker). Це спеціаліст із технологій, який відстоює впровадження новацій та управління даними в організації й відслідковує оптимальні можливості використання цифрових інструментів для трансформації компанії.

З-поміж нових позицій, які з’являться в аудиторських фірмах у найближчому майбутньому, адвокати із надання впевненості (the assurance advocate). Такі фахівці відіграватимуть важливу роль у забезпеченні надійного керівництва суспільно відповідальними організаціями в таких сферах, як аудит, управління ризиками та комплаєнс. Їхня робота полягатиме у формуванні довіри до бізнесу та інтеграції між організаційними підрозділами для збільшення ефективності діяльності компанії.

У дослідженні прогнозується також поява в аудиторських фірмах трансформаторів бізнесу (the business transformer). Це архітектори організаційних змін, які визначатимуть стратегію діяльності організації та докладатимуть усіх зусиль для розвитку суспільно відповідальної компанії в майбутньому. Вони впроваджуватимуть технологічні новації у своїй діяльності чи розвиватимуть такі напрями, як консультування та трансформація бізнесу.

Ще одна цікава спеціальність - навігатор даних (the data navigator). Така позиція в аудиторських фірмах, очевидно, буде керівною. Ці фахівці працюватимуть над розвитком можливості фірми для накопичення даних та використання новітніх аналітичних інструментів для генерації успішних ідей. Навігатори даних підтримуватимуть накопичення великого масиву інформації та використовуватимуть «розумні» матеріали для підготовки аналізу перспектив, на основі чого будуть ухвалюватися рішення.

Читайте також: "У червні Аудиторська палата проведе з’їзд аудиторів".

При цьому передбачено появу новаторів у сфері сталого розвитку (the sustainability trailblazer ). У майбутньому без таких фахівців управління ефективністю аудиторської фірми стане неможливим. Новатори матимуть важливе значення для визначення критеріїв, відповідно до яких фіксуватимуться, оцінюватимуться та підсумовуватимуться результати діяльності. Крім цього, вони працюватимуть для зміцнення цінностей бізнесу, його прозорості та корисності для зовнішнього світу. Важливою зоною відповідальності новаторів стане трансформація управлінської звітності та її адаптація до потреб світових ринків капіталу, покращення процесу розкриття інформації та посилення інтересу всіх зацікавлених сторін до бізнесу.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати