11 червня 2024, 11:47

В АМКУ розповіли, що таке критерії оцінки допустимості держдопомоги

АМКУ

Критерії оцінки допустимості державної допомоги є важливим інструментом для належного контролю за державною допомогою. Про це повідомили в АМКУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Діяльність АМКУ у 2023 році на шляху реалізації антимонопольної реформи".

Як зазначається, вони містять детальні правила, що стосуються конкретної мети або сектору, яких повинні дотримуватися надавачі допомоги для того, щоб отримати рішення АМКУ про допустимість допомоги.

Наявність критеріїв, вказали в АМКУ, забезпечує низку переваг:

  • Чіткість і прозорість: критерії надають чіткі вказівки для оцінки сумісності заходу державної допомоги з ЗДД. Ця ясність допомагає як надавачам допомоги, так і бізнесу зрозуміти свої права та обов'язки.
  • Правова визначеність: критерії встановлюють передбачувані правила, зменшуючи невизначеність для надавачів допомоги та бізнесу щодо допустимості заходів державної допомоги. Така визначеність заохочує інвестиції та забезпечує чесну конкуренцію.
  • Узгодженість: критерії забезпечують системність у застосуванні правил державної допомоги в різних секторах та регіонах України. Така узгодженість допомагає запобігти спотворенням конкуренції та забезпечує рівні правила гри.
  • Ефективність: чіткі критерії спрощують процес оцінки заходів державної допомоги, зменшуючи адміністративний тягар та затримки як для надавачів допомоги, так і для АМКУ.
  • Дотримання вимог: наявність критеріїв допомагає надавачам допомоги розробляти заходи державної допомоги, які з більшою ймовірністю будуть схвалені АМКУ, зменшуючи ризик судових оскаржень та необхідність внесення витратних коректив.
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати