17 лютого 2021, 19:00

Уряд затвердив зміни до КПК щодо міжнародного співробітництва у кримінальних справах

Прес-служба Міністерства юстиції

Кабінет Міністрів погодив проєкт Закону, яким вносяться зміни до КПК України для забезпечення прав та інтересів осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні, та для визначення повноважень центральних та компетентних органів, що здійснюють міжнародне правове співробітництво у кримінальних справах.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Протистояння між приватними виконавцями і Мін’юстом загострюється. Мін’юст готує позов"

Про це повідомила заступниця Міністра юстиції Валерія Коломієць, інформує прес-служба Мін’юсту.

Зокрема, законопроєктом пропонується внести зміни до Кримінального процесуального кодексу України щодо:

  • конфіскації майна та інших активів, розташованих за кордоном,
  • видачі осіб для виконання вироку іноземного суду,
  • вимог до клопотання про визнання та виконання вироку суду України на території іноземної держави,
  • розгляду судом питання про виконання покарання, призначеного вироком суду іноземної держави тощо.

Також проєктом Закону передбачається, що час тримання під вартою тимчасово переданої особи на території іноземної держави зараховується до загального строку відбування покарання, призначеного вироком суду України.

Крім того, законопроєктом пропонується доповнити КПК новими статтями. У главі 44 КПК щодо видачі осіб передбачається, що тимчасовий арешт застосовуватиметься до 30 днів для забезпечення фактичної передачі особи у випадку, якщо щодо неї ухвалено рішення про її видачу, а також закінчився максимальний термін екстрадиційного арешту.

Стосовно положення про тимчасовий доступ до речей і документів, то законопроєктом зазначається, що в ухвалі слідчого судді, суду про такий доступ на території іноземної держави не вказуються ПІБ особи, якій надається тимчасовий доступ, а також строк дії ухвали і положення закону щодо відповідальності за невиконання ухвали.

«Затвердження відповідного законопроєкту вдосконалить існуючі механізми нормативного регулювання окремих питань міжнародного правового співробітництва у кримінальних справах, а також забезпечить виконання відповідних висновків та рекомендацій, що містяться у Звіті за результатами 5-го раунду оцінки України Комітетом експертів Ради Європи з питань оцінки заходів протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму (МONEYҮVAL)», – зазначила Валерія Коломієць.

Нагадаємо, Рада підтримала узаконення діяльності приватних детективів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати