30 липня 2020, 13:49

Уряд врегулював оплату послуг адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу

Прес-служба Мін'юсту

На засіданні Уряду 29 липня 2020 року прийнято постанову "Деякі питання оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Мін’юст розпочинає процес оцінки прогресу реалізації Нацстратегії у сфері прав людини".

Про це повідомила заступник Міністра юстиції з питань європейської інтеграції Валерія Коломієць, зазначає прес-служба Мін'юсту.

Зазначається, що постановою внесено зміни до Порядку оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу та Методики обчислення розміру винагороди адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17 вересня 2014 р. № 465. Змінами зазначений акт приводиться у відповідність до Закону України від 22 листопада 2018 року № 2617-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень", зокрема:

- замінюються слова "злочинність", "злочинна діяльність" відповідно на слова "кримінальне правопорушення", "кримінально протиправна діяльність";

- внесено відповідні зміни щодо класифікації кримінальних правопорушень.

"Також цієї постановою врегульовано питання відшкодування витрат адвокатам, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, у разі придбання ними засобів індивідуального захисту у випадках надання безоплатної вторинної правової допомоги під час карантину або особам, у яких виявлено інфекційну хворобу", - зазначила Валерія Коломієць.

Крім того, на засіданні Уряду 29 липня 2020 року прийнято постанову "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України".

Так, постановою з метою приведення у відповідність до Закону України від 22 листопада 2018 року № 2617-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень" вносяться зміни до:

- порядку інформування центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги про випадки затримання, адміністративного арешту або застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2011 року № 1363;

- порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2013 року № 130;

- постанови Кабінету Міністрів України від 3 червня 2020 року № 445 "Деякі питання надання послуг посередництва (медіації) адвокатами, включеними до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу".

Постанови набирають чинності з дня офіційного опублікування.

Нагадаємо, оновлено зразок спеціального бланку нотаріальних документів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати