08 грудня 2023, 13:56

Уряд виділив на функціонування системи трансплантації додаткові 212 млн грн

Пресслужба МОЗ України

Оскільки результати пілотного проєкту МОЗ із трансплантації перевершили очікування та планові показники, які брались до уваги під час формування бюджету на 2023 рік, Уряд ухвалив рішення про додаткову підтримку системи. Про це повідомила пресслужба МОЗ України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "МОЗ: За понад півтора року війни вдалося відновити майже 850 об’єктів медзакладів".

Щоб оплатити всі трансплантації, проведені цьогоріч, та врятувати якомога більшу кількість реципієнтів, які потребують пересадки, надлишок грошей із програми "Лікування громадян за кордоном", перерозподілено на функціонування системи трансплантації.

У МОЗ повідомили, що таке рішення не матиме негативного впливу на пацієнтів, які потребують медичної допомоги за межами України. Програма продовжить працювати в сталому режимі зі збереженням темпів та ефективності, а на функціонування трансплантаційної сфери перерозподілять виключно ті кошти, які вдалося зекономити.

"Трансплантація – галузь, якою можемо пишатися. Навіть в умовах повномасштабної війни її розвиток лиш набирає обертів. Всі операції є безоплатними для пацієнтів, вони фінансуються державою: від півтора мільйона гривень за пересадку нирки до 2 мільйонів – за пересадку серця, – зазначив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. – Дякую Уряду за сьогоднішнє рішення: галузь отримує додаткові  212 мільйонів гривень для розвитку. Отже, ще більше українців отримають шанс на повноцінне життя".

Водночас завдяки додатковій фінансовій допомозі від держави, галузь трансплантації анатомічних матеріалів зможе зберегти темпи росту та наблизиться до покриття потреби в наданні відповідних послуг. 

Наразі, за даними Єдиної державної інформаційної системи трансплантації, на життєдайну операцію очікують 2794 реципієнти. За 12 місяців 2023 року проведено 507 трансплантацій.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати