05 грудня 2020, 9:30

Уряд Великобританії планує змінити офіційне визначення поняття "скарб"

Уряд Великобританії планує змінити офіційне визначення поняття "скарб", щоб охопити більш рідкісні та цінні археологічні знахідки, щоб такі артефакти могли бути збережені для нації, а не продані приватним колекціонерам, повідомляє британська газета The Guardian.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "США звинуватило Facebook у дискримінації американських робітників".

Відповідно до Закону про скарби 1996 року предмети визначаються скарбом, якщо їм більше 300 років, вони виготовлені із золота чи срібла або є артефактами з дорогоцінних металів.

Офіційно визнані скарби переходять у власність корони та стають доступними для придбання місцевими чи національними музеями для загального показу.

Але цей середньовічний погляд на скарби не охоплює багатьох важливих відкриттів 21 століття. Виявлено все більшу кількість предметів з Римської Британії, які не відповідають критеріям, оскільки вони часто виготовлені з бронзи, а не з дорогоцінних металів. Крім того, деякі предмети національного значення були втрачені для громадськості або були під загрозою їх продажу приватним колекціонерам.

Наприклад, нещодавні відкриття включають вражаючу бронзову емальовану брошку для коней, відому як Лізінгемський кінь, яка датується між 2 та 4 століттями нашої ери, знайдена цього року в Лінкольнширі. Брошка, що нагадує попередні зразки періоду залізного віку, є рідкісним прикладом та національним значенням, проте її не можна було визначити як скарб.

Оновлення визначення скарбу будуть спрямовані на те, щоб важливі знахідки могли бути визначені як такі, якщо вони мають історичне або культурне значення, незалежно від їх матеріальних якостей.

Оголошуючи ці плани, міністр культури Керолайн Дінадж сказала: "Пошук захованих скарбів початківцями детективами став більш популярним, ніж будь-коли раніше, і багато древніх артефактів зараз з’являються у колекціях музеїв. Однак важливо, щоб ми продовжували захищати більшу частину нашої дорогоцінної історії".

Шукачів, власників земель, музеїв та представників громадськості було запрошено взяти участь у процесі консультацій для розробки пропозицій уряду. Археологи, музеї, академії та куратори матимуть можливість внести свій внесок у розробку нового визначення. Також будуть представлені плани щодо впорядкування процесу оформлення скарбів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати