19 серпня 2021, 12:44

Уряд пропонує посилити захист працівників, які працюють у шкідливих умовах

Урядовий портал

18 серпня Уряд підтримав законопроєкт, спрямований на удосконалення порядку визначення розміру мінімальної заробітної плати на важких та небезпечних роботах.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Стартував перший етап підвищення тарифів на вантажні перевезення залізницею"

Про це повідомляє Урядовий портал.

Документом пропонується врегулювати питання щодо визначення на рівні угод і колективних договорів переліку важких та небезпечних робіт, які передбачають підвищену оплату праці. Окрім того, пропонується чітко визначити складові заробітної плати, які не враховуються під час встановлення її мінімального розміру.

Законопроєктом деталізується перелік складових, які не враховуються для забезпечення розміру мінімальної заробітної плати:

• суми, на які підвищується оплата праці відповідно до статті 100 Кодексу законів про працю, – незалежно від способу встановлення такого підвищення (доплата, надбавка, підвищення окладу тощо);

• доплати за суміщення посад, виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника,

• сума індексації заробітної плати;

• сума компенсації втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків виплати заробітної плати.

Також проектом закону пропонується розширити перелік видів робіт, на яких працівникові може здійснюватись підвищена оплата праці, зокрема:

• доповнити їх роботами з високим рівнем нервово-емоційного та інтелектуального навантаження, а також в умовах підвищеного ризику для здоров’я;

• встановити чіткий критерій (атестація робочих місць за умовами праці, якщо інше визначено законодавством) для забезпечення обов’язкового встановлення підвищеної оплати праці.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати