30 квітня 2021, 18:31

Уряд продовжив термін дії ПСО для підприємств теплопостачання до 20 травня

АМКУ визнав Міненерговугілля та окремих учасників ринку порушниками конкурентного законодавства

Пресслужба КМУ

Кабінет Міністрів України схвалив постанови, яким продовжено термін дії покладання спеціальних обов’язків для тепловиків до 20 травня 2021 року.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "АМКУ визнав Міненерговугілля та окремих учасників ринку порушниками конкурентного законодавства"

Про це повідомляє пресслужба КМУ.

Постановою Кабінету Міністрів України від 19.10.2018 №867 затверджено Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу, яке визначає умови постачання природного газу та його оплату підприємствами теплопостачання.

Після завершення дії цього Положення 1 травня 2021 року, підприємства теплопостачання мали повністю перейти на ринкові умови придбання природного газу. Проте фінансово-економічний стан підприємств теплопостачання свідчить про їх неготовність забезпечити виконання вимог, які диктуватиме ринок. Відповідно, це могло створити додаткові проблеми, пов’язані із функціонуванням підприємств ТКЕ, зокрема щодо надання ними послуг населенню з постачання теплової енергії та гарячої води населенню.

Тож мають бути обов’язково врегульовані питання щодо:

1) врегулювання заборгованості підприємств теплопостачання за спожитий природний газ перед діючим постачальником природного газу та врегулювання заборгованості населення перед підприємствами ТКЕ

2) забезпечення окупності господарської діяльності (у тому числі достатнім обсягом обігових коштів);

3) встановлення економічно обґрунтованих тарифів, що своєчасно відображатимуть зміну вартості енергоресурсів (зокрема, природного газу);

4) врегулювання заборгованості з різниці в тарифах (різниці в цінах природного газу).

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати