05 грудня 2023, 17:09

Українським волонтерам присвячена нова пам’ятна монета НБУ

Пресслужба НБУ

Напередодні Міжнародного дня волонтера голова Національного банку України Андрій Пишний презентував нову пам’ятну монету "Країна супергероїв. Дякуємо волонтерам!". Про це повідомила пресслужба НБУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Розроблено модельний статут кредитної спілки".

Монета присвячена українським волонтерам, які донатять, організовують збори коштів, здобувають і доставляють техніку, спорядження, продукти, ліки, шукають і знаходять шляхи для вирішення найнагальніших потреб захисників та захисниць України.

"Від самого початку війни до волонтерства так чи інакше вже долучився кожен українець. Це настільки вже глибоко в нашому ДНК, що можна сміливо говорити: українці є нацією волонтерів. Тож нова пам’ятна монета – це наша вдячність волонтерам, які допомагали та продовжують допомагати військовим", – наголосив Андрій Пишний.

Під час презентації Андрій Пишний вручив пам’ятні монети волонтерці, керівниці проєкту "Птахи" Таті Кеплер, яка у 2022 році отримала відзнаку Президента України "Національна легенда України”. Після цього команда НБУ приєдналася до роботи волонтерів та допомогла укомплектувати тактично-військові аптечки.

Як зазначається, основним мотивом дизайну пам’ятної монети стало плетіння маскувальної сітки. "На аверсі монети ми бачимо символічні руки, що плетуть маскувальну сітку. Ми не знаємо чиї вони – жіночі, чоловічі, дитячі. Та це й неважливо. Адже кожен вплів свою стрічку в символічну маскувальну сітку, яка є образом нашої спільної дії та солідарності – бути поруч один з одним та власними руками робити спільну справу заради когось, заради всіх", – пояснив голова НБУ.

Придбати пам’ятну монету "Країна супергероїв. Дякуємо волонтерам!" можна буде з 6 грудня 2023 року в інтернет-магазині нумізматичної продукції Національного банку. Загалом через інтернет-магазин буде реалізовано 25 тисяч шт. пам’ятних монет, зокрема 15 тисяч шт. будуть доступні в перший день продажу.

Крім того, монети поступово реалізовуватимуться і банками-дистриб’юторами (АТ АБ "УКРГАЗБАНК", АТ "АБ "РАДАБАНК", АТ "ТАСКОМБАНК", АТ КБ "ПриватБанк") в міру їх відвантаження Банкнотно-монетним двором НБУ. Детальнішу інформацію про початок реалізації та точки продажу монет можна буде дізнатися на їхніх офіційних сайтах.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати