06 грудня 2022, 18:24

Українці скаржаться на недотримання графіків відключень електроенергії – Омбудсман

Пресслужба Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

За ініціативи Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини було направлено запит до Міністерства енергетики України щодо надання роз’яснень про те, до якого органу та в який спосіб громадяни можуть звернутися в разі виявлення випадків недотримання електроенергетичними підприємствами графіків відключень електроенергії. Про це зазначається на сайті Уповноваженого.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як житиме Київ під час блекауту".

Як повідомляється, на гарячу лінію Уповноваженого надходять звернення громадян щодо порушення їхніх прав як споживачів на отримання житлово-комунальних послуг, у тому числі й щодо недотримання електроенергетичними підприємствами графіків відключення електроенергії.

"Протягом лише листопада 2022 року на адресу Уповноваженого з різних регіонів України надійшло 160 повідомлень від громадян про порушення їхніх прав на отримання житлово-комунальних послуг, з них 23 стосувались недотримання встановлених графіків відключень електроенергії", йдеться в повідомленні.

Заявники повідомили про систематичне недотримання електроенергетичними підприємствами графіків відключень електроенергії, зокрема термінів і тривалості їх застосування. На сайті Уповноваженого повідомили, що громадяни не знають, до якого органу та в який спосіб можуть звернутися в разі порушення (недотримання) електроенергетичними підприємствами графіків відключень електроенергії.

Водночас Міненерго затвердило наказ, згідно з яким Держенергонагляд протягом дії воєнного стану здійснюватиме позапланові перевірки на об’єктах енергетики. До перевірок будуть залучені представники Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, Служби безпеки України та НЕК "Укренерго". Відповідно до наказу Міністерства енергетики України уповноважені представники Держенергонагляду чергуватимуть на диспетчерських пунктах операторів системи передачі та розподілу в ранкові та вечірні пікові години з метою контролю за дотриманням графіків відключення електричної енергії.

Тому за ініціативи Уповноваженого було направлено звернення до Міністерства енергетики України про надання роз’яснень щодо визначеного органу державної влади та в який спосіб громадяни можуть звернутися (повідомити) з питання недотримання електроенергетичними підприємствами графіків відключень електроенергії. Питання залишається на контролі Уповноваженого.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати