22 червня 2015, 18:05

Україна вивчає досвід Туреччини у сфері державно-приватного партнерства

Американська торгівельна палата

Відбулася конференція «Інвестиції в Україну: Державно-приватне партнерство та досвід Туреччини» за участі міжнародних експертів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Понад 70 керівників бізнесу, уряду та міжнародних організацій детально ознайомилися з успішним досвідом Туреччини в розбудові своєї інфраструктури та забезпеченні економічного зростання за допомогою державно-приватного партнерства.

Як зазначають в Американській торговельній палаті, яка є одним із організаторів заходу, інтерес до державно-приватного партнерства в Україні значно зріс, оскільки державні органи влади всіх рівнів шукають нові способи розбудови інфраструктури та надання якісних комунальних послуг в умовах гострої нестачі бюджетних коштів. Однак для успішного розвитку механізмів такого партнерства в Україні необхідно значно посилити інституційну та законодавчу складову, що дозволить залучати інвесторів з відповідними технічними та фінансовими ресурсами.

За останні 30 років Туреччина отримала цінний досвід в цій сфері, його використання однозначно прискорить процес розвитку державно-приватного партнерства в Україні. Протягом останніх 10 років Туреччина залишається лідером серед країн Східної Європи та Центральної Азії у питаннях співпраці з приватним сектором через механізми державно-приватного партнерства. Протягом останніх двох років Туреччина займала друге місце в світі за обсягами участі приватного сектору в реалізації інфраструктурних проектів. У 2014 році тут було залучено 12,5 млрд доларів приватних інвестицій.

Посол Туреччини в Україні Йонет Джан Тезель підкреслив важливість обміну досвідом та висловив «тверде переконання Туреччини і турецької бізнес-спільноти в успішному майбутньому України».

Тетяна Коротка, заступник бізнес омбудсмена в Україні зазначила, що «Туреччина продемонструвала на практиці, що справжні партнерські відносини між державним і приватним секторами підвищують якість надання послуг громадянам країни та забезпечують економічне зростання держави».

У свою чергу, Тарас Качка, Віце-президент з питань стратегічного розвитку Американської торговельної палати в Україні, зазначив: «Конференція засвідчила, що діяльність Експертного центру з розвитку державно-приватного партнерства та інфраструктури спрямована на поліпшення бізнес-середовища, створення нових можливостей для розвитку та залучення коштів і досвіду бізнесу задля реалізації важливих інфраструктурних проектів по всій країні».

В ході заходу також були представлені факти/приклади державно-приватного партнерства, які розглядалися представниками української влади в ході навчальної поїздки до Туреччини, організованої Програмою розвитку державно-приватного партнерства в Україні. Учасники конференції з’ясували, як саме були подолані різноманітні бар’єри на шляху розвитку такого партнерства в Туреччині, і розглянули можливості для впровадження турецького досвіду залучення інвестицій у будівництво доріг, аеропортів, портів та лікарень.

Організаторами конференції виступили Програма розвитку державно-приватного партнерства Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Експертний центр Американської торговельної палати з розвитку державно-приватного партнерства та інфраструктури спільно з Турецько-українською бізнес асоціацією та Турецько-українською асоціацію промисловості та підприємництва.

*******

За додатковою інформацією звертайтесь, будь ласка, до Вадима Шкляра, Координатора зі зв’язків з громадськістю Американської торговельної палати в Україні за тел.: (38-044) 490-5800 або електронною адресою vshklyar@chamber.ua.  

 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати