24 березня 2022, 19:12

Україна використовує систему розпізнавання облич для ідентифікації вбитих російських солдатів

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

Міністерство оборони України з цього місяця почало використовувати систему розпізнавання облич американської компанії Clearview AI, яка має доступ до бази з 10 млрд фото, 2 млрд з яких — з мережі «ВКонтакте».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Американський стартап запропонував встановлювати особи російських нападників, боротися з дезінформацією та ідентифікувати загиблих. Україна отримала безкоштовний доступ до потужної пошукової системи Clearview AI з розпізнавання облич, що дає можливість, серед іншого, перевіряти людей на контрольно-пропускних пунктах.

 Після того, як Росія вторглася в Україну, виконавчий директор Clearview Хоан Тон-Тхат надіслав Києву лист з пропозицією допомоги. Він заявив, що не пропонував цю технологію Росії, яка називає свої дії в Україні «спецоперацією». Засновник Clearview зазначив, що його стартап має у своєму розпорядженні понад 2 млрд зображень з російської соціальної мережі «ВКонтакте» з бази даних, яка нараховує понад 10 млрд фотографій. Ця база допоможе Україні ідентифікувати загиблих (навіть з пошкодженими обличчями) швидше порівняно з встановленням особи за відбитками пальців. У листі Тон-Тхата також сказано, що технологія Clearview може допомогти знайти родичів, виявити російських військових та розвінчати неправдиві дописи, пов’язані з війною, у соціальних мережах.

 Україна використовує програмне забезпечення Clearview AI для розпізнавання облич, щоб ідентифікувати тіла російських солдатів, які загинули в бою, та інформувати їхні сім’ї про їх загибель, повідомив агентству «Рейтер» віце-прем’єр та міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. «Влада повідомляє родичам, щоб почали підготовку до збору тіл», — сказав він. — З поваги до матерів цих солдатів ми розповсюджуємо цю інформацію в соціальних мережах, щоб хоча б повідомити сім’ям про те, що вони втратили своїх синів, а потім дозволити їм прийти за їхніми тілами».

Віце-прем’єр відмовився повідомити кількість тіл, упізнаних за допомогою системи розпізнавання облич, але сказав, що відсоток упізнаних людей високий.

Противники цієї технології, зокрема групи захисту цивільних прав засудили прийняття Україною системи Clearview, пославшись на можливу невірну ідентифікацію. Федоров сказав, що Україна не використовує цю технологію для ідентифікації своїх солдатів, які загинули в бою, та не уточнив, чому.

Українські військові стверджують, що з 24 лютого загинуло більше 15 тис. російських солдатів. Росія каже, що кількість загиблих набагато менша.

Джерела:

Ukraińcy wykorzystują system rozpoznawania twarzy do identyfikacji zabitych Rosjan. 

Ukraina wykorzystuje rozpoznawanie twarzy do identyfikacji zabitych rosyjskich żołnierzy.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати