28 березня 2023, 11:17

Україна пропонує створити держструктуру, яка координуватиме гуманітарне розмінування

Пресслужба Мінекономіки України

Україна пропонує створити державну структуру, яка координуватиме гуманітарне розмінування території нашої держави. Про це заявила перший віцепрем'єр-міністр України – міністр економіки Юлія Свириденко під час зустрічі з послами G7 щодо гуманітарного розмінування України, що відбулася 27 березня, повідомила пресслужба Мінекономіки України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Уряд призначив директора Українського центру оцінювання якості освіти".

"Вже підраховано, скільки необхідно ресурсів, щоб прискорити пріоритетне гуманітарне розмінування земель сільгосппризначення. Ми також бачимо шляхи, як прискорити очищення території від вибухонебезпечних предметів. Але без допомоги партнерів нам не впоратися. Тому ми звертаємося до країн G7, щоб вони надали нам фінансову підтримку та допомогли зі спеціальною технікою та навчанням людей",  – зазначила Юлія Свириденко.

За її словами, для реалізації цих задач пропонується створити структуру, яка координуватиме гуманітарне розмінування території нашої держави та буде ефективно реалізовувати всі супутні організаційні задачі. Цей орган представлятиме єдине, чітко сформульоване бачення роботи галузі. Контролювати його діяльність має наглядова рада, до якої запросили представників країн-партнерів.

Крім того, послам G7 запропонували взяти шефство над замінованими областями України та допомогти звільнити їх від мін та нерозірваних снарядів. Подібна співпраця сприятиме прискоренню розмінування сільгоспземель, що дозволить українським аграріям раніше розпочати їх використання. Своєю чергою це позитивно вплине на економіку країни та на продовольчу безпеку у світі.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати