На полях СОР29 у Баку міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук презентувала міжнародним партнерам та медіа основні напрямки кліматичної політики України, досягнення та найближчі плани. Про це повідомила пресслужба Міндовкілля.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Рада прийняла за основу законопроєкт щодо модернізації системи соцстрахування".
“За останні 30 років середня температура в нашій країні зросла на 1,2°C. Це впливає на всі сфери нашого життя – від сільського господарства до водопостачання та ставить під загрозу продовольчу безпеку. Вибухи, пожежі, пошкоджені нафтопереробні заводи та хімічні підприємства, знищена інфраструктура посилюють кліматичну кризу – за майже три роки війни маємо близько 180 млн тонн додаткових викидів СО2-екв. Попри все, ми продовжуємо відновлювати екосистеми, а ще формуємо інфраструктуру для реалізації кліматичної політики”, – сказала вона.
Міністр зазначила, що в Україні вже ухвалено рамковий кліматичний закон, який наближає нашу країну до ЄС та до виконання міжнародних зобов’язань.
Крім цього, за її словами, Україна працює над довгостроковою стратегією низьковуглецевого розвитку. Цей документ про розвиток відновлюваних джерел енергії, підвищення енергоефективності, секторальні політики та заходи з декарбонізації, формування ринку "зелених" фінансів тощо.
Також Україна працює над запуском системи торгівлі квотами на викиди та реформуванням оподаткування викидів двоокису вуглецю та переглядає Національно визначений внесок України до Паризької угоди, щоб представити його міжнародній спільноті вчасно.