Ухвалено закон №4073-ІХ, який врегульовує діяльність спеціалізованих центрів допомоги дітям, які постраждали від насильства або стали його свідками (за моделлю "Барнахус"). Про це повідомила пресслужба Мін'юсту.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "АП ВАКС закрила провадження про заборону продажу активів Медведчука та Марченко".
Основні новації закону стосуються:
1. Розмежування функцій органів влади у сфері протидії насильству для ефективної координації роботи та уникнення дублювання повноважень.
2. Заборони альтернативних процесів із вирішення спорів у випадках домашнього насильства чи насильства за ознакою статі.
3. Включення центрів "Барнахус" до переліку служб підтримки постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі.
"Центри "Барнахус" у межах пілотного проєкту створюються в Україні з 2021 року. Наразі такі центри функціонують вже у 12 регіонах. Включення їх до переліку спеціалізованих служб підтримки дасть змогу унормувати та систематизувати роботу таких центрів, а також поширити досвід їхньої діяльності в регіонах України, які наразі не охоплені пілотним проєктом", – ідеться в повідомленні.
У міністерстві пояснили, що в умовах війни модель "Барнахус" стала критично важливою інновацією в системі захисту прав неповнолітніх, адже ці центри є унікальними міждисциплінарними закладами, які надають дитині повний спектр підтримки: від психологічної допомоги до правового супроводу.