15 серпня 2020, 12:14

У ВРУ зареєстровано законопроект щодо стимулювання розвитку ІТ-індустрії

У Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону №3979 від 11.08.2020 р. "Про заходи щодо стимулювання розвитку ІТ-індустрії в Україні".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Раді пропонують перейменувати Фонд соціального захисту інвалідів".

Зазначається, що головною метою законопроекту є досягнення Україною протягом найближчих років лідерства в індустрії інформаційних технологій, а також зростання частки ІТ індустрії у загальному ВВП України до 10 відсотків.

Так, законопроект спрямований на підвищення рівня конкурентоспроможності та привабливості для іноземних та вітчизняних клієнтів (замовників) ІТ-індустрії за рахунок запровадження низки стимулюючих заходів.

В подальшому за рахунок інтеграційних процесів ІТ-індустрії в інші сфери економіки динамічний розвиток цієї галузі матиме позитивний вплив на українську економіку в цілому.

Зокрема, проектом передбачається запровадження низки заходів щодо стимулювання розвитку ІТ-індустрії:

1) особливий режим оподаткування суб’єктів ІТ-індустрії відповідно до податкового законодавства;

2) особливий режим оподаткування працівників ІТ-індустрії щодо їх  доходів у вигляді заробітної плати та прирівняних до неї платежів відповідно до податкового законодавства;

3) можливість обрання контрактної форми трудового договору при оформленні трудових відносин між суб’єктами ІТ-індустрії та їх працівниками.

При цьому передбачається, що право на застосування зазначених заходів матимуть ІТ компанії, що відповідатимуть передбаченим законом вимогам та будуть включені до спеціального реєстру, ведення якого здійснюватиме уповноважений орган - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері розвитку ІТ-індустрії.

Проект визначає процедурні питання включення ІТ компаній до вищевказаного реєстру та виключення з нього, а також загальні засади здійснення уповноваженим органом заходів контролю та моніторингу за відповідністю компаній передбаченим законом вимогам впродовж періоду застосування до них спеціального режиму діяльності.

Крім того, з метою забезпечення передбачуваності умов ведення бізнесу для компаній ІТ-індустрії до проекту включено стабілізаційне застереження – гарантію щодо стабільності норм законодавства в частині, що стосується запровадження до суб’єктів ІТ-індустрії передбачених проектом стимулюючих заходів.

Особливий режим оподаткування суб’єктів ІТ-індустрії та працівників ІТ-індустрії щодо їх  доходів у вигляді заробітної плати та прирівняних до неї платежів безпосередньо забезпечено проектом Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України (щодо заходів стимулювання розвитку індустрії інформаційних технологій в Україні)" №3933-1.

Таким чином, прийняття законопроекту підвищить рівень конкурентоспроможності України у сфері ІТ-індустрії.

Вже в 2021 році завдяки запровадженню стимулюючих заходів для ІТ-індустрії, передбачених законопроектом, очікується створення близько 80 000 нових робочих місць; до 2025 року очікується зростання ринку креативної індустрії до $11,8 млрд (в 2019 році він становив $ 6,2 млрд).

Нагадаємо, ВРУ пропонують звільнити деяких ФОП від сплати за себе єдиного соціального внеску.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати