11 серпня 2020, 17:38

У Раді зареєстровано два законопроекти для запуску Дія City

Прес-служба Мінцифри

У Парламенті зареєстровано проект Закону України №3979 "Про заходи щодо стимулювання розвитку ІТ-індустрії в Україні". Це профільний законопроєкт, який регламентуватиме роботу Дія City і де зазначено основні заходи щодо стимулювання розвитку ІТ-індустрії.

Читайте також: "У липні майже 435 тис. українців отримали 4G вперше".

Про це повідомляє прес-служба Мінцифри.

Також щоб резиденти Дія City могли працювати за спеціальними податковими умовами, паралельно із профільним законопроєктом зареєстровано проект Закону №3933-1 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України (щодо заходів стимулювання розвитку індустрії інформаційних технологій в Україні)".

"Обидва законопроекти будуть доопрацьовуватись з Комітетом цифрової трансформації, Комітетом з питань фінансів, податкової та митної політики, представниками провідних IT-компаній. Разом працюватимемо над тим, щоб підвищити рівень конкурентоспроможності України у сфері ІТ-індустрії та забезпечити максимально зручні й ефективні умови для IT-компаній", - ідеться у повідомленні.

Так, профільним законопроектом передбачено впровадження:

- особливого режиму оподаткування суб’єктів ІТ-індустрії;

- спеціальної моделі оподаткування доходів працівників ІТ-індустрії;

- можливості обрання контрактної форми трудового договору під час оформлення трудових відносин в IT-компаніях;

"Також зараз обговорюємо з IT-компаніями можливість резидентам Diia City продовжувати роботу з ФОПами, але за умови, що їхня кількість не перевищуватиме близько 50%", - зазначили у Мінцифри.

Зокрема, у законопроекті зазначені критерії, за якими IT-компанії зможуть отримати резидентство Дія City:

- компанія, відповідно до їх установчих документів та відомостей в ЄДР, має здійснювати виключно види діяльності ІТ-індустрії;

- середньомісячна зарплати працівників компанії становить 1 200 євро;

- витрати компанії на оплату праці працівників у загальній структурі її витрат має становити не менше ніж 70%;

Також резидентство матимуть змогу отримати стартапи, якщо:

- компанія залучила фінансування від одного або декількох венчурних фондів або інших інституційних інвесторів на загальну суму не менше 50 000 євро;

- стартап або його учасники взяли участь в акселераційній програмі та отримали від уповноваженого органу акселераційної програми документ, що підтверджує успішне її проходження.

Що стосується законопроєкту, який вноситиме зміни до Податкового Кодексу, то ним передбачається оподаткування:

- заробітної плати працівників ІТ-індустрії на 5% податку з доходів фізичної особи та 5% єдиного соціального внеску (за умови, якщо сума єдиного внеску буде не меншою за подвійний розмір мінімального страхового внеску);

- введення податку на виведений капітал за ставкою 18%.

Право на користування податковими пільгами матимуть ІТ-компанії, що відповідатимуть вимогам профільного законопроєкту та будуть включені до спеціального реєстру, ведення якого здійснюватиме уповноважений орган - центральний орган виконавчої влади.

"Сподіваємось, що прийняття цих законопроєктів сприятиме тому, що Україна протягом найближчих років стане лідером в індустрії інформаційних технологій, а частка ІТ-індустрії у загальному ВВП України зросте до 10 відсотків", - відзначили у відомстві.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Нагадаємо, з 12 серпня прийматимуться документи для реєстрації юросіб та ФОП.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати