26 травня 2023, 10:55

У Верховному Суді проголосували проти відкладення засідання Пленуму на червень

Судді Верховного Суду проголосували проти відкладення засідання Пленуму на червень 2023 року, на порядку денному якого було два питання - обрання голови Верховного Суду та заступника голови ВС. За подальше проведення саме сьогодні, 26 травня, засідання проголосували 119 суддів, проти - 24.

Також тимчасовим секретарем Пленуму було обрано суддю Наталю Антонюк (за - 148 суддів, проти - 2).

Раніше, 25 травня, суддя КГС ВС Олена Кібенко ініціювала відкладення засідання Пленуму, зазначивши, що закон "надає можливість зробити це протягом одного місяця з моменту звільнення з адмінпосади". За її словами, оскільки вибори позачергові, ніхто з кандидатів "не планував передвиборчу кампанію і не готувався до цього". На засідання Пленуму вона зазначила, що на суддів ВС може здійснюватися тиск, оскільки невідомо, хто з них може буде під підозрою, та запропонувала відкласти засідання на 2 або 15 червня 2023 року.

На це в.о. ВС Дмитро Луспеник зазначив, що по суті 16 травня (коли судді ВС оголосили недовіру ексголові ВС Всеволоду Князєву - ред.) вже розпочалася передвиборча кампанія. Також він повідомив, що зустрічався з народними депутатами щодо цього питання: "Жоден із депутатів не тиснув на мене. Були лише пропозиції - організувати вибори голови в найкоротший термін. Найголовніший меседж був - щоб кандидат не був представником від влади". Дмитро Луспеник також заявив, що стурбованість громадян викликає саме корупція у ВС, а не дата обрання голови суду.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати