06 березня 2021, 13:00

У США хочуть ввести податок на багатство

Намагаючись боротися з економічною нерівністю громадян, представники Демократичної партії США оприлюднили законопроект, який передбачає введення нових податків на американські домогосподарства, статки яких перевищують $50 млн. Про це повідомляє веб-сайт Insider.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Іллінойс стане першим штатом, що скасує грошову заставу"

Сенатор Елізабет Уоррен зі штату Массачусетс, яка вже давно є прихильницею податку на багатство, разом з представником Вашингтона Прамілою Джаяпал та представником штату Пенсільванія Бренданом Бойлом запропонували проєкт закону про надмільйонний податок. Він застосовуватиметься у розмірі 2% для домогосподарств зі статками від $50 до $1 млрд та у розмірі 3% для домогосподарств, що володіють сумами понад $1 млрд.

«Ультрабагаті та могутні настільки підлаштували правила на свою користь, що 0,1% верхівки платять нижчу ефективну ставку податку, ніж 99% іншого населення. При цьому багатство мільярдерів від початку кризи Covid-19 збільшилося на 40%, — сказала Уоррен у своїй заяві. — Податок на багатство популярний серед виборців недарма: вони розуміють, що система сфальсифікована на користь багатих і великих корпорацій».

Законопроект про податок на багатство також передбачає заходи проти ухилення від сплати податку, що включають:

  • інвестиції у розмірі $100 мдрд на зміцнення податкової служби;
  • мінімальна ставка аудиту становитиме 30% для платників податків, на яких поширюється податок;
  • американці зі статками понад $50 млн, що відмовляються від громадянства, платитимуть 40% податку;
  • передбачена звітність сторін щодо існуючих угод про обмін податковою інформацією, а також штрафи за недоплату податку.

За попередніми оцінками, податок на багатство принесе щонайменше $3 трлн доходу протягом 10 років. За підрахунками, у 2023 р. цей податок будуть сплачувати 100 тис. американських сімей, тож ВВП зростатиме на 1% на рік.

Елізабет Уоррен постійно виступає за впровадження податку на багатство. У її інформаційному бюлетені зазначається, що гроші, отримані від такого податку, дозволять інвестувати у загальний догляд за дітьми, безкоштовне навчання в технікумах, скасування боргів студентів та фінансування системи охорони здоров’я Medicare for All.

В опитуванні Insider, проведеному у 2019 р. серед 1233 американців, 54% респондентів заявили, що підтримують податок на багатство. Але ця ідея отримала супротив з боку поміркованих і консервативних законодавців, тож прийняття цього законопроекту у конгресі, швидше за все, буде проходити важко.

Як альтернативу податку на багатство член палати представників Ро Канна представив законопроект про притягнення надбагатих до відповідальності, вимагаючи більш агресивного аудиту від податкової служби, а не вводячи додаткові податки.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати