30 квітня 2021, 14:22

У системі Prozorro з'явився новий критерій - вартість життєвого циклу

Пресслужба Мінекономіки

Від сьогодні під час здійснення закупівель в системі Prozorro замовники зможуть застосовувати новий критерій - вартість життєвого циклу. Цей інструмент дозволить врахувати майбутні витрати, пов’язані з подальшим використанням предмету закупівлі, та визначити найбільш економічно вигідну пропозицію в довгостроковій перспективі. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Уряд розширив перелік документів, що підтверджують правомірність придбання транспортних засобів"

Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

“Застосування нового інструменту буде вигідним як для українських виробників, так і для нашої держави і її громадян. Зокрема, національні виробники зможуть конкурувати з дешевими іноземними аналогами і вигравати великі тендери від держави. А держава, в свою чергу, матиме якісніші товари та послуги. Тобто, застосування вартості життєвого циклу - це поштовх як для розвитку національного виробництва, так і для якісного забезпечення державних потреб і потреб українців”, - прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко

Прикладом може бути закупівля електротранспорту для потреб міст. Так, для визначення найкращої пропозиції крім ціни варто врахувати витрати на експлуатацію та обслуговування, до яких відносяться, зокрема витрати на технічне обслуговування, витрати на ремонт (запасні частини, робочий час), витрати на навчання персоналу, а також витрати на утилізацію: транспортування до компанії з утилізації відходів, вартість переробки та утилізації відходів. 

“У такому випадку український виробник навіть у разі дещо вищої ціни самого товару виграє за рахунок менших супутніх витрат”, - наголосив Міністр. 

Також закупівлі за вартістю життєвого циклу будуть вигідними у випадках, коли йдеться про складні високотехнологічні товари (наприклад, компресори, верстати, двигуни, турбіни, вагони, авто та електротранспорт). Таким чином, новий інструмент стане цікавим таким великим державним компаніям та установам, як Укрзалізниця, Нафтогаз, Укренерго, Укрпошта, Укроборонпром, Державна служба з надзвичайних ситуацій та іншим. 

У використанні цього інструменту вже висловили зацікавленість кілька великих замовників, з якими в середині квітня провели зустріч заступниця Міністра Світлана Панаіотіді, Департамент сфери публічних закупівель Мінекономіки та представники ДП “Прозорро”. 

Міністерство закликає замовників  розпочати оголошувати закупівлі з використанням критерію оцінки вартості життєвого циклу, а представників бізнесу подаватися на такі торги,  що сприятиме розвитку вітчизняного виробництва.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати