У Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону №2597 від 13.12.2019 р. "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів"".
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Оскарження правопису в новій редакції: ОАСК відклав розгляд справи до 30 січня".
Метою законопроекту є викладення положень Закону України "Про судоустрій і статус суддів" у редакції, яка б забезпечувала однакове розуміння положень такого Закону та, відповідно, закріплювала єдині підходи до його правозастосування.
Законопроектом пропонується викласти в новій редакції ч. 9 ст. 56 вказаного Закону, якою судді безпідставно обмежуються у праві отримання нагород, відзнак, грамот; внести зміни до положень статей 116 та 137 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо вдосконалення правового регулювання реалізації суддями права на відставку. Зокрема, пропонується до стажу роботи на посаді судді також зараховується весь фактично наявний стаж (досвід) роботи (професійної діяльності), що надає право для обрання (призначення) на посаду судді, який має особа на момент такого обрання (призначення), але не більш ніж десять років.
Суддя, який має стаж роботи на посаді судді не менше двадцяти років, що визначається відповідно до ст. 137 цього Закону, з яких безпосередній період роботи суддею в Україні не може становити менше десяти років із дня зарахування його до штату відповідного суду, має право подати заяву про відставку.
Як зазначається, прийняття цього законопроекту надасть змогу суддям можливість реалізувати закріплені на рівні Основного Закону України права. Крім того, в разі прийняття законопроекту буде вирішена проблема дискримінації суддів, будуть визначені єдині підходи для розуміння нормативного регулювання відносин у сфері здійснення обрахунку стажу роботи на посаді судді.
Нагадаємо, КСУ визнав конституційним законопроект про "300 депутатів у Раді".