12 серпня 2020, 13:19

У Раді зареєтровано законопроект про відкликання народного депутата за народною ініціативою

У Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону №3972 від 10.08.2020 р. "Про відкликання народного депутата України за народною ініціативою".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Підтримка галузі відео- та кіновиробництва: Президент підписав закон".

Головною метою законопроекту є посилення політичної відповідальності обраних в одномандатних виборчих округах народних депутатів України, забезпечення можливості виборцям відкликати обраного народного депутата, який втратив їх довіру.

Як зазначається у пояснювальній записці, законопроект стосується народних депутатів, обраних на одномандатних мажоритарних виборчих округах. Вони обрані персоніфіковано, а отже має бути і механізм персоніфікованого відкликання.

"Проект Закону "Про відкликання народного депутата України за народною ініціативою" визначає підстави для ініціювання, порядок організації та процедуру відкликання народного депутата України за народною ініціативою", - йдеться у записці.

Так, прийняття законопроекту дозволить виборцям збільшити вплив на обраних на одномандатних округах народних депутатів, а в разі порушення ними положень Конституції і законів України, систематичного невиконання депутатських обов’язків, визначених Законом України "Про статус народного депутата України" і Регламентом Верховної Ради України, використання повноважень народного депутата України в особистих корисливих цілях, систематичного порушення норм депутатської етики і моралі, невідповідності практичної діяльності депутата основним принципам і положенням його передвиборної програми, приховування власного майна і доходів, занесення суттєво неточних даних у декларацію щодо майна і доходів ініціювати відкликати таких народних депутатів.

Нагадаємо, набув чинності закон щодо регулювання механізму справляння держзборів в авіації.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати