24 травня 2022, 18:21

У Раді зареєстрували законопроєкт, необхідний для розбудови мережі цивільних укриттів

Пресслужба Мінрегіону

У Верховній Раді зареєстрований законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення вимог цивільного захисту під час планування та забудови територій» (реєстр №7398), який дозволить забезпечити будівництво мережі укриттів для захисту населення.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "82% опитаних українців не готові пожертвувати територіями України заради миру"

Про це розповів Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, повідомляє пресслужба Мінрегіону.

«Розбудова мережі надійних бомбосховищ, які захищатимуть людей від повітряних чи хімічних атак, нині для України вкрай необхідна. Адже збереження людських життів зараз та у майбутньому – це найголовніше. Сподіваємось, що законопроєкт № 7398, який передбачає будівництво надійних укриттів у відбудованих та нових будинках, буде розглянутий та прийнятий Верховною Радою вже найближчим часом», – зазначив Олексій Чернишов.

Мінрегіоном та Комітетом Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування була створена Робоча група, яка напрацювала комплексні пропозиції щодо вдосконалення положень по цивільному захисту та посилення контролю за дотриманням вимог законодавства у сфері цивільного захисту під час розроблення містобудівної та проєктної документації. Відтак законопроєкт № 7398 містить ряд законодавчих ініціатив, зокрема щодо:

  • врахування заходів цивільного захисту ще на стадії розроблення містобудівної документації;
  • обов’язковості залучення представників ДСНС до розгляду містобудівної документації на засіданнях архітектурно-містобудівних рад;
  • спрощення процедури передачі земельних ділянок для розміщення захисних споруд цивільного захисту;
  • обов’язковості розроблення розділу щодо інженерно-технічних заходів цивільного захисту під час проєктування об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, на яких постійно перебуватимуть понад 50 осіб або періодично перебуватимуть понад 100 осіб. При цьому проєктні рішення передбачені цим розділом мають забезпечувати дотримання вимог доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення;
  • забезпечення утримання захисних споруд цивільного захисту у готовності.
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати