У Верховній Раді України зареєстрували два освітні законопроєкти: 9600 і 9601. Вони спрямовані на впорядкування певних моментів управління в системі вищої освіти, повідомила пресслужба МОН України.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "МОН: Мінна безпека стане обов’язковим доповненням до шкільного курсу "Здоров’я, безпека та добробут"".
Законопроєкт 9600 "Щодо підтримки наукової роботи в ЗВО". Згідно з його положеннями запропоновано зменшити навчальне навантаження науково-педагогічних працівників вищої освіти: з нинішніх 600 годин у рік до 400-500 годин у рік. Ця цифра залежатиме від обсягу виконуваної ними наукової роботи – облік годин ЗВО ведуть самостійно в межах їхньої автономії.
"Так ми заохочуватимемо наукову роботу в університетах, а робочий час викладачів формуватиметься за тим же принципом, що у їхніх європейських колег. Якщо ж викладач повністю зосереджується саме на навчанні, то буде правильно кваліфікувати його як педагогічного працівника і не вимагати наукової роботи", – йдеться в повідомленні.
Законопроєкт 9601 "Щодо дебюрократизації діяльності центрального органу виконавчої влади у сфері освіти і науки". Ним передбачено відхід від затвердження Атестаційною колегією Міністерства освіти і науки вчених звань доцента, професора, старшого дослідника.
У міністерстві зазначили, що учені звання присвоюються вченими радами університетів та наукових установ, а подальше їхнє затвердження в МОН є зразком зайвої бюрократії. Учене звання має відповідати посаді науково-педагогічного працівника і присвоюватися самим закладом, у якому той працює.
Також законопроєкт передбачає, що МОН більше не проводитиме ліцензування освітньої діяльності та державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог ліцензійних умов, що передбачено Державною антикорупційною програмою. Цю функцію перебере на себе Державна служба якості освіти, адже відповідно до Державної антикорупційної програми заклад, що формує ліцензійні умови, не може також і перевіряти додержання цих умов.