20 липня 2020, 18:05

У Раді пропонують визначити склад і структуру Нацсистеми кваліфікацій

У Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону №3859 від 16.07.2020 р. "Про Національну систему кваліфікацій".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Законопроект про опозицію хочуть підготувати до вересня, – Олена Кондратюк".

Метою законопроекту є регулювання суспільних відносин, пов’язаних із створенням, функціонуванням та розвитком Національної системи кваліфікацій в Україні.

Так, законопроектом визначено принципи побудови та призначення Національної системи кваліфікацій України, запропоновано склад і структуру Національної системи кваліфікацій та передбачено запровадження галузевих (міжгалузевих) рад з розроблення професійних стандартів, галузевих рамок кваліфікацій, кваліфікаційних центрів тощо.

Основна частина проекту присвячена визначенню та структурі Національної системи кваліфікацій, яка складається з наступних складових частин:

  • кваліфікацій;
  • рамок кваліфікацій;
  • професійних стандартів;
  • стандартів оцінювання кваліфікацій;
  • Національного реєстру кваліфікацій;
  • галузевих рад з розроблення професійних стандартів;
  • розробників кваліфікацій;
  • кваліфікаційних центрів;
  • Національного агентства кваліфікацій.

Законопроект складається з 22 статей, прикінцевих і перехідних положень. Ним визначаються особливості правового регулювання суспільних відносин, пов'язаних із створенням, функціонуванням, розвитком та використанням Національної системи кваліфікації.

Дія цього Закону поширюється на відносини між суб'єктами Національної системи кваліфікацій, в тому числі між Національним агентством кваліфікацій, роботодавцями та/або їхніми організаціями (об’єднаннями), працівниками, кваліфікаційними центрами, професійними асоціаціями, професійними спілками та їх об’єднаннями, підприємствами та їх об’єднаннями, органами влади, закладами освіти, іншими юридичними та фізичними особами, що виникають у зв’язку з розробленням, застосуванням, зміною та розвитком, оцінюванням, присвоєнням, підтвердженням, визнанням кваліфікацій.

Як зазначається, Проект Закону забезпечить покращення загально-освітянського та  професійного рівнів осіб та працівників, зробить позитивний внесок у виконання міжнародних зобов’язань України, дозволить більш ефективно контролювати державні видатки, що спрямовуються на освіту в Україні, надасть особі, працівникові додаткових переваг підчас працевлаштування  та кар’єрного росту, буде сприяти розвитку особистості та демократичного суспільства.

Нагадаємо, АМКУ затвердив рекомендації із застосування тесту гіпотетичного монополіста.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати