У Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону №3859 від 16.07.2020 р. "Про Національну систему кваліфікацій".
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Законопроект про опозицію хочуть підготувати до вересня, – Олена Кондратюк".
Метою законопроекту є регулювання суспільних відносин, пов’язаних із створенням, функціонуванням та розвитком Національної системи кваліфікацій в Україні.
Так, законопроектом визначено принципи побудови та призначення Національної системи кваліфікацій України, запропоновано склад і структуру Національної системи кваліфікацій та передбачено запровадження галузевих (міжгалузевих) рад з розроблення професійних стандартів, галузевих рамок кваліфікацій, кваліфікаційних центрів тощо.
Основна частина проекту присвячена визначенню та структурі Національної системи кваліфікацій, яка складається з наступних складових частин:
- кваліфікацій;
- рамок кваліфікацій;
- професійних стандартів;
- стандартів оцінювання кваліфікацій;
- Національного реєстру кваліфікацій;
- галузевих рад з розроблення професійних стандартів;
- розробників кваліфікацій;
- кваліфікаційних центрів;
- Національного агентства кваліфікацій.
Законопроект складається з 22 статей, прикінцевих і перехідних положень. Ним визначаються особливості правового регулювання суспільних відносин, пов'язаних із створенням, функціонуванням, розвитком та використанням Національної системи кваліфікації.
Дія цього Закону поширюється на відносини між суб'єктами Національної системи кваліфікацій, в тому числі між Національним агентством кваліфікацій, роботодавцями та/або їхніми організаціями (об’єднаннями), працівниками, кваліфікаційними центрами, професійними асоціаціями, професійними спілками та їх об’єднаннями, підприємствами та їх об’єднаннями, органами влади, закладами освіти, іншими юридичними та фізичними особами, що виникають у зв’язку з розробленням, застосуванням, зміною та розвитком, оцінюванням, присвоєнням, підтвердженням, визнанням кваліфікацій.
Як зазначається, Проект Закону забезпечить покращення загально-освітянського та професійного рівнів осіб та працівників, зробить позитивний внесок у виконання міжнародних зобов’язань України, дозволить більш ефективно контролювати державні видатки, що спрямовуються на освіту в Україні, надасть особі, працівникові додаткових переваг підчас працевлаштування та кар’єрного росту, буде сприяти розвитку особистості та демократичного суспільства.
Нагадаємо, АМКУ затвердив рекомендації із застосування тесту гіпотетичного монополіста.