08 квітня 2024, 13:37

У Раді пропонують підвищити ефективність управління проблемною заборгованістю держбанків

У Верховній Раді України пропонують забезпечити ефективне застосування інструментів врегулювання заборгованості та визначення чіткої процедури реалізації проблемних активів державних банків.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НБУ: Міжнародні резерви зросли до 43,8 млрд дол. США за підсумками березня".

Так, зареєстровано законопроєкт №11138 від 01.04.2024 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення ефективності управління проблемною заборгованістю державних банків".

Як зазначається в пояснювальній записці, уніфікований підхід дозволить зменшити рівень кредитного ризику державних банків, стабілізувати якість кредитного портфеля, вивільнити фінансовий ресурс, покращити інвестиційну привабливість та зменшити кредитні втрати банків від наслідків війни.

Законопроєктом передбачено внесення змін до Закону України "Про банки і банківську діяльність", Закону України "Про управління об’єктами державної власності", Податкового кодексу України. Зокрема:

  • надається визначення таким термінам як “балансова вартість активу” та “валова балансова вартість активу”;
  • доповнюються повноваження вищого органу державного банку щодо встановлення критеріїв управління проблемними активами державних банків (за виключенням стягнутого майна) шляхом застосування інструментів врегулювання заборгованості;
  • визначається, що державний банк здійснює продаж, передачу в оренду належного йому майна, активів на конкурентних засадах шляхом проведення електронних аукціонів з урахуванням вимог чинного законодавства;
  • вдосконалюється застосування інструментів управління заборгованістю та встановлюється уніфікований механізм і послідовність реалізації проблемних активів державних банків;
  • затверджується реалізація (продаж) проблемних активів на конкурентних засадах шляхом проведення електронних аукціонів у дворівневій електронній торговій системі, які дозволяють поступове зменшення ціни продажу лота.

В записці вказано, що однією з найбільших проблем банківського сектору є тенденція до збільшення обсягів проблемних активів, висока частка яких є одним із системних ризиків для фінансової стабільності України. Для банківських установ наявність значної кількості непрацюючих активів загрожує цілим рядом негативних наслідків, серед яких – істотне погіршення якості кредитних портфелів, збільшення витрат на формування резервів, падіння ліквідності та платоспроможності. Водночас, вказали ініціатори законопроєкту, рівень проблемних активів банків зростає, в тому числі й за рахунок наслідків воєнних дій на території держави.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати