23 січня 2020, 15:59

У Раді хочуть внести зміни щодо фінпослуг у галузі поштового зв'язку

У Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону №2788 від 20.01.2020 р. "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо фінансових послуг у галузі поштового зв'язку".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У Британії остаточно схвалили угоду про Brexit".

Ціллю законопроекту є підвищення рівня доступності фінансових послуг, забезпечення права громадян та суб’єктів господарювання на отримання фінансових послуг на всій території країни, залучення коштів в економіку держави, створення умов до розвитку безготівкових розрахунків, оптимізація діяльності національного оператора поштового зв'язку. Ключовими завданнями акта є:

  • удосконалення порядку виплати пенсій, соціальних виплат, інших видів грошової допомоги через відділення поштового зв'язку, з використанням банківських (поштових) рахунків;
  • удосконалення порядку надання послуги поштового зв'язку з переказу коштів;
  • забезпечення доступу населення до фінансових послуг на всій території держави;
  • підтримка бізнесу у віддалених населених пунктах шляхом збільшення рівня доступності до фінансових послуг;
  • створення умов для підвищення рівня безготівкових розрахунків в державі.

Так, законопроекту запроваджується система поштових рахунків, вводиться термін "поштовий рахунок", визначається перелік фінансових послуг, які зможе надавати національний оператор поштового зв’язку АТ "Укрпошта", серед яких: відкриття та ведення поштових рахунків, проведення розрахункових банківських операцій, випуск та обслуговування платіжних карток, залучення коштів фізичних та юридичних осіб.

Положеннями проєкту акта пропонується внесення змін до Господарського та Цивільного кодексів України, Законів України "Про банки та банківську діяльність", "Про Національний банк України", "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг", "Про поштовий зв'язок", "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям", "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні", "Про оплату праці", "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".

Читайте також: "Нас майже 38 млн! Відомі результати оцінки чисельності наявного населення України".

Як зазначається, прийняття акта сприятиме підвищенню рівня фінансової (банківської) доступності, збільшенню безготівкових розрахунків в країні, акумуляції додаткових фінансових ресурсів для використання в інтересах держави, створенню сучасних уніфікованих та доступних для всіх верств населення умов отримання фінансових послуг та підвищенню соціального рівня громадян, які мешкають у віддалених населених пунктах.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати